środa, luty 01, 2023
Follow Us

Nawrocki

piątek, 03 sierpień 2012 14:27

OSG rozwija się w kryzysie Wyróżniony

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
OSG rozwija się w kryzysie Fot. OSG Records Management

 

Z Krzysztofem Bobrowskim, Prezesem OSG Records Management, który znalazł się na liście „TOP 20 – najlepszych menedżerów na czas kryzysu” ogłoszonej przez Bloomberg Businessweek Polska, rozmawia Maciej Pawlak.

Dlaczego szczególnie w czasie kryzysu potrzebny jest firmie sprawnie zarządzający nią menedżer?

W czasach prosperity gospodarki zarządzać przedsiębiorstwem jest względnie o tyle łatwo, że biznes często idzie na fali koniunktury, bo przecież przypływ podnosi wszystkie łodzie. Często nawet trudno określić w jakim stopniu sukces jest skutkiem osobistych zdolności menadżera, a w jakim hossy. W czasach kryzysu, trudno płynąć z wiatrem, bo tego wiatru nie ma. Wówczas rzeczywiście potrzebne są nie tylko zdolności przywódcze i zarządcze, ale też wiele innych umiejętności, które mają wpływ na możliwość odniesienia sukcesu.

Jakimi cechami powinien wyróżniać się menedżer w czasach kryzysu?

Potrzebne jest szczególne zaangażowanie i kreatywność, aby chronić organizację przed krytycznymi zjawiskami na rynku oraz podejmować działania przeciwdziałające negatywnym tendencjom. To często wymaga podejmowania bardzo trudnych, niekonwencjonalnych lub oryginalnych decyzji, do których trzeba przekonać i właścicieli, i pracowników. Czas kryzysu pokazuje na ile zarząd wykazał się dalekowzroczną wizją rozwoju i przygotował organizację na trudne czasy. W tym okresie trzeba też mieć zdolność przeciwstawienia się ogólnie panującym nastrojom.

Jakimi metodami udaje się kierować taką firmą jak Wasza w obecnych czasach, przeprowadzając ją z dobrymi rezultatami przez rafy dekoniunktury gospodarczej?

OSG Records Management jest organizacją, wyspecjalizowaną w zarządzaniu i archiwizacji dokumentów. Działamy na zasadzie outsourcingu. Przedsiębiorstwa, które zaczynają interesować się usługami optymalizacyjnymi i zwiększeniem wydajności, uwolnieniem się od działań, które absorbują uwagę, a nie są związane z głównymi polami aktywności, chętniej korzystają z naszych ofert. Do tego należy też dodać poszerzanie zakresu usług o nowe obszary związane z zarządzaniem i archiwizacją dokumentacji elektronicznej. Właśnie to decyduje o tym, że w okresie spowolnienia OSG Records Management zwiększa przychody o 30 procent oraz zatrudnia nowych pracowników.

{jumi [*9]}

 

a