piątek, sierpień 12, 2022
Follow Us
czwartek, 10 luty 2022 12:07

Żabka Polska platynowy medal ratingu EcoVadis Wyróżniony

Napisane przez mat.pras
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Od momentu założenia w 2007 roku EcoVadis urosło do rangi największego i najbardziej zaufanego dostawcy ocen zrównoważonego rozwoju biznesu na świecie Od momentu założenia w 2007 roku EcoVadis urosło do rangi największego i najbardziej zaufanego dostawcy ocen zrównoważonego rozwoju biznesu na świecie mat.pras

W wieloletniej strategii Żabka Polska skupia się w dużej mierze na prowadzeniu działań dekarbonizacyjnych. - W naszej wieloletniej strategii zdefiniowaliśmy cele, między innymi neutralność klimatyczną.

Dzięki naszym działaniom zostaliśmy wyróżnieni tą nagrodą i dołączyliśmy do grona procenta globalnych firm, które otrzymały tak dobry wynik, to ogromny skok dla Żabki Polska, bo w poprzedniej edycji otrzymaliśmy brązowy medal - powiedział podczas I Kongresu ESG Rafał Rudzki, dyrektor ds. ESG Żabka Polska.

Od momentu założenia w 2007 roku EcoVadis urosło do rangi największego i najbardziej zaufanego dostawcy ocen zrównoważonego rozwoju biznesu na świecie, tworząc globalną sieć ponad 85 000 ocenianych firm. - Udało nam się ogłosić nową strategię zrównoważonego rozwoju w 2021 roku i zaangażować całą naszą organizację i ekosystem w tym współpracowników, dostawców, franczyzobiorców oraz przede wszystkim klientów w realizację działań ESG w codziennych czynnościach – mówił Rafał Rudzki. – Oznacza to dla nas poprawę działań na rzecz środowiska, prawa pracownicze, odpowiedzialne zakupy oraz cały obszar dekarbonizacyjny za który zostaliśmy w rym raporcie szczególnie wyróżnieni. 

W wieloletniej strategii Żabka Polska skupia się w dużej mierze na prowadzeniu działań dekarbonizacyjnych. - W naszej wieloletniej strategii zdefiniowaliśmy cele, między innymi neutralność klimatyczną. Już teraz uruchamiamy inicjatywy, które do tego doprowadzą i nad którymi pracowała cała organizacja. Jest to między innymi remodeling naszych sklepów, który opiera się na wdrażaniu efektywności działań w codziennych procesach między innymi w poprawie związanej z oświetleniem czy prace z czynnikami chłodniczymi. – kontynuował dyrektor ds. ESG Żabka Polska. - Remodeling zakończył się pod koniec 2020 roku i był prawdopodobnie największym procesem remodelingu placówek handlowych w Europie, a dzięki niemu udało się nam zredukować 120 tysięcy ton ekwiwalentu CO2. Dodatkowo centrala w Poznaniu oraz centra dystrybucyjne napędzane są energią ze źródeł odnawialnych. 

Więcej informacji o ESG na stronie https://esgkongres.pl/ 

Pełen zapis paneli https://www.youtube.com/watch?v=DnlFcC8CRBA 

Facebook: https://www.facebook.com/kongresesg/ 

Linkedin: https://www.linkedin.com/company/kongresesg/ 

a