czwartek, grudzień 07, 2023
Follow Us
wtorek, 13 maj 2014 11:18

Sukces to nie przypadek!

Napisane przez Gazeta Finansowa / Adam Krawczyk
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Jak pokazują statystyki już ponad 13 milionów Polaków cierpi na poważny problem zdrowotny jakim jest chrapanie. To kłopot i dyskomfort także dla osób, które śpią obok. Rozmawiamy z dr n. med. Michałem Michalikiem specjalistą otolaryngologii chirurgii głowy i szyi z kliniki MML.

- Chrapanie nie jest zdrowe, zwłaszcza kiedy u osoby występują chwilowe przerwy w oddychaniu – mówi dr Michalik. - Schorzenie to, powoduje gorsze dotlenienie organizmu, a osoba chrapiąca po przebudzeniu często odczuwa bole głowy, osłabienie, przygnębienie oraz fizyczne zmęczenie. Chrapanie stwarza także problemy z koncentracja i zapamiętywaniem, powoduje uczucie senności w czasie dnia, osłabia libido. Schorzenie może być tez przyczyna zachwiania równowagi psychicznej, a jedna z konsekwencji chrapania może być nawet depresja – tłumaczy.

 

Jak skutecznie wyleczyć chrapanie?

 

Dzięki dzisiejszym możliwościom medycznym można zastosować małoinwazyjne zabiegi jak np. techniki radiowe lub zabiegi laserowe oraz leczyć za pomocą plastyki gardła. Najważniejsza jest dokładna diagnostyka, którą w naszej klinice wykonujemy z pomocą tomografii komputerowej 3D. Pozwala ona na zobrazowanie całego górnego układu oddechowego w przestrzennym obrazie, a dzięki temu można dobrać indywidualnie najlepszą dla pacjenta metodę leczenia.

 

W klinice MML stworzyliśmy w pełni sprofilowana klinikę typu Snoring Center - Centrum Leczenia Chrapania. Już od 2005 roku specjalizujemy się w kompleksowym diagnozowaniu i leczeniu chrapania oraz tzw. bezdechów śródsennych. Naszymi pacjentami są głównie mężczyźni ale problem z chrapaniem ma także wiele kobiet.

 

Klinika wyróżnia się też skutecznością w leczeniu jaskry i zaćmy. Ta ostatnia do niedawna była przypisywana głównie ludziom po 60. roku życia, dziś dotyczy nawet 40 latków.

Cywilizacja niesie ze sobą postęp, a także nowy; szybki i niezdrowy styl życia. Nowoczesne urządzenia, z których korzystamy, ułatwiają nam funkcjonowanie w codzienności, ale także mają negatywny wpływ m.in. na nasz wzrok. Często pacjenci lekceważą pierwsze problemy z widzeniem i odkładają wizytę u specjalisty. Wiadomo jednak, że wcześnie wykryty problem, jest prostszy do wyleczenia.

 

Zaćmę można skutecznie wyleczyć poprzez zabieg wszczepienia odpowiednio dobranej soczewki. Zabieg wykonuje się w krótkim czasie i jest bezbolesny. Dzięki doskonałej technologicznie soczewce pacjent ma komfort widzenia z bliska i dali, a to daje większy komfort życia.

 

Na rynku nie brakuje placówek o podobnym profilu leczenia jak klinika MML, jak należy skutecznie funkcjonować w tak konkurencyjnej branży?

 

Dużo pracy, pasji i zaangażowania, to najważniejsze zasady prowadzenia każdego biznesu. Zanim powstała klinika, dużo czasu poświęcałem na naukę i praktykę. Chciałem stworzyć placówkę na najwyższym światowym poziomie, dlatego dobierałem najlepszych specjalistów i najnowocześniejsze technologię. To się udało. Trzeba też pamiętać, że sukces nie jest dziełem przypadku, tylko żelazną konsekwencją wdrażanej strategii.

 

Rozmawiał Adam Krawczyk

a