środa, maj 18, 2022
Follow Us
poniedziałek, 23 kwiecień 2012 14:17

Wiatr we włosach, mandat w kieszeni

Napisane przez policja.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Wiatr we włosach, mandat w kieszeni www.policja.pl

Niedzielne popołudnie 22 kwietnia na bukowskich wałach zgromadziło miłośników szybkiej jazdy, którzy swoimi podrasowanymi samochodami przyjechali się tam pościgać. Te nielegalne wyścigi zostały udaremnione przez wodzisławskich policjantów. 

Ulica Ordynowska w Bukowie to długa prosta, która skłania niektórych do nielegalnych wyścigów ulicznych. Nie zdają sobie sprawy, że wystarczy chwila nieuwagi, by ich nierozsądne zachowanie zakończyło się prawdziwą tragedią.

Policjanci z wodzisławskiej drogówki, przy wsparciu stróżów prawa z rybnickiej i jastrzębskiej komendy, obstawili radiowozami cały rejon. Postawiono punkty blokadowe, kontrolowano samochody wjeżdżające i wyjeżdżające w rejon wałów.

Mundurowi skontrolowali 42 pojazdy, zatrzymali 5 dowodów rejestracyjnych i wystawili 12 mandatów karnych. Dopiero po paru godzinach miłośnicy mocnych wrażeń opuścili rejon wałów.

Uliczne wyścigi są nielegalne, branie w nich udziału, świadome stwarzanie zagrożenia dla siebie i innych – to już przestępstwo. Ale ci, którzy uwielbiają szybką jazdę i przypływ adrenaliny nie zdają sobie sprawy, że mogą doprowadzić do nieszczęścia. Stawiają wszystko na jedną kartę, wciskając gaz do dechy i nie zważając na konsekwencje, jakie to ze sobą niesie. Do czasu...

{jumi [*9]}

a