czwartek, luty 02, 2023
Follow Us
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 98.

Nawrocki

środa, 28 marzec 2012 11:58

Węgiel brunatny przyszłością regionu

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Sławomir Mazurek Sławomir Mazurek fot. konin24.info

- Złoża węgla brunatnego znajdują się na pograniczu województw wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego. Chcielibyśmy je eksploatować, co będzie korzystne tak, dla regionu, jak i całego kraju – powiedział Sławomir Mazurek, prezes Kopalni Węgla Brunatnego „Konin". W związku z tymi planami Mazurek przybył na marcowe Forum Gospodarcze w Toruniu.

- W Unii, która nie ma energetycznych surowców mineralnych innych niż węgiel brunatny, bez problemu można wydobywać ten surowiec z poszanowaniem środowiska. Tak się dzieje np. w Niemczech. Nie chcę używac górnolotnych słów, ale dzięki naszym inwestycjom i eksploatacji węgla służymy ludziom i naszemu państwu – dodał Sławomir Mazurek.

Poniżej prezentujemy całą rozmowę ze Sławomirem Mazurkiem:

 

XIX Forum Gospodarcze zorganizowane przez Stowarzyszenie Integracja i Współpraca odbyło się 5 i 6 marca w Toruniu. Tematem przewodnim tegorocznej konferencji były: „Gospodarcze, transgraniczne więzi systemowe". Omawiane były sprawy gospodarcze Polski, gdzie tłem była bieżąca polityka.

Na konferencji pojawiły się wybitne osobowości świata gospodarki, kultury, nauki i polityki. Tematy rozmów były przeróżne – od promocji miast i całego regionu kujawsko–pomorskiego, przez współpracę polityków ponad podziałami aż po wizję rozwoju Polski na arenie międzynarodowej.

Rozmowę z Jackiem Janiszewskim, Przewodniczącym Rady Programowej Stowarzyszenia Integracja i Współpraca, organizatora Forum Gospodarczego w Toruniu, możecie zobaczyć TUTAJ.

{jumi [*9]}

Więcej w tej kategorii: « Już za 50 dni rusza EKG EKG 2012 »

a