czwartek, luty 09, 2023
Follow Us
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 98.

Nawrocki

środa, 21 marzec 2012 11:54

Janiszewski między polityką a biznesem

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Jacek Janiszewski (pierwszy od prawej) podczas Sesji Inauguracyjnej Jacek Janiszewski (pierwszy od prawej) podczas Sesji Inauguracyjnej fot. Forum Gospodarcze

W tego rodzaju inicjatywach, jak Forum Gospodarcze nie chodzi o politykę czy biznes. To jest analiza życia społecznego. Dlatego też przy takich ideach trzeba mieć perspektywę pokoleniową – mówi Jacek Janiszewski, Przewodniczący Rady Programowej Stowarzyszenia Integracja i Współpraca, organizatora Forum Gospodarczego w Toruniu. 

Jacek Janiszewski podczas Forum Gospodarczego podkreślił, że jest zaniepokojony obecną sytuacją, bo aktualne wydarzenia pokazują, że przestrzeń między polityką a biznesem się zwiększa. Sprawia to, że gubimy się we współczesnym świecie i przestajemy się wzajemnie rozumieć. Rozmowy, które toczyły się podczas dwudniowego marcowego Forum Gospodarczego w Toruniu miały na celu ponowne nawiązanie dialogu między stronami społecznymi, które często na co dzień nie znajdują wspólnych płaszczyzn porozumienia.

Poniżej prezentujemy całą rozmowę z Jackiem Janiszewskim:

XIX Forum Gospodarcze zorganizowane przez Stowarzyszenie Integracja i Współpraca odbyło się 5 i 6 marca w Toruniu. Tematem przewodnim tegorocznej konferencji były: „Gospodarcze, transgraniczne więzi systemowe". Omawiane były sprawy gospodarcze Polski, gdzie tłem była bieżąca polityka.

Na konferencji pojawiły się wybitne osobowości świata gospodarki, kultury, nauki i polityki. Tematy rozmów były przeróżne – od promocji miast i całego regionu kujawsko–pomorskiego, przez współpracę polityków ponad podziałami aż po wizję rozwoju Polski na arenie międzynarodowej. W zeszłym roku w ramach projektu Partnerstwo Wschodnie promowana była Białoruś. W tym roku podczas Forum zaprezentowany został dorobek Kazachstanu, ze szczególnym uwzględnieniem regionu Uralsk jako partnera województwa kujawsko–pomorskiego.

{jumi [*9]}

a