środa, lipiec 24, 2024
Follow Us
środa, 14 grudzień 2011 10:52

Anna Sierpińska liderką Kobiet Biznesu Wyróżniony

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Anna Sierpińska Anna Sierpińska Biedronka

Anna Sierpińska, dyrektor personalny oraz członek zarządu Jeronimo Martins Dystrybucja, zajęła pierwsze miejsce w rankingu 100 Kobiet Biznesu.

Ranking zorganizował dziennik ekonomiczny „Puls Biznesu”. Była to pierwsza edycja rankingu 100 Kobiet Biznesu, której redaktor prowadzącą była Monika Richardson. Zgodnie z restrykcyjnymi kryteriami rankingu warunkiem uczestnictwa było stanowisko prezesa lub członka zarządu kandydatki, dodatnia dynamika wzrostu przychodu i zysku firmy w latach 2009-2010, a także przychód nie mniejszy niż 5 mln zł w ubiegłym roku. Dodatkowo przedsiębiorstwa musiały wykazać się dużą wrażliwością i odpowiedzialnością społeczną.

- Pierwsze miejsce w rankingu 100 Kobiet Biznesu to bardzo miłe i cenne wyróżnienie. Jestem przede wszystkim mamą – to moja najważniejsza, najbardziej świadoma rola – zaś praca, jest dla mnie pasją i przyjemnością – powiedziała Anna Sierpińska. Zatrudniamy ponad 35 tys. osób, w tym 28 tys. kobiet. Nasi pracownicy z kolei mają blisko 35 tys. dzieci. To takie społeczeństwo w pigułce. Chciałabym podkreślić, że ta nagroda, to wyróżnienie dla 28 tys. kobiet pracujących w Biedronce, które każdego dnia z sukcesem łączą życie zawodowe z życiem rodzinnym. Mój największy sukces, to oprócz współtworzenia marki Biedronka, zbudowanie siły naszych akcji społecznych. Cieszę się, że firma, która stała się liderem rynkowym w swojej branży, może pomagać innym i zmieniać świat na lepsze. Lubię mieć świadomość, że współuczestniczę w tworzeniu nowych rozwiązań, w takim małym zmienianiu świata na lepsze – dodała laureatka. Sierpińska jest związana z JMD od 1995 r. Przez wiele lat zarządzała marketingiem, komunikacją i PR marki Biedronka. Od początku współtworzyła również CSR firmy. Funkcję dyrektora personalnego i członka zarządu pełni od ub. r. Największa sieć detaliczna w Polsce Biedronka ma ponad 1800 sklepów w ponad 750 lokalizacjach. Od 1995 r. spółka JMD zainwestowała w Polsce ponad 5 mld zł.

{jumi [*9]}

a