czwartek, czerwiec 20, 2024
Follow Us
czwartek, 05 maj 2011 08:42

Rzecznicy w spódnicy

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
minister Elżbieta Radziszewska minister Elżbieta Radziszewska Koleje Mazowieckie

Redakcja tygodnika Gazeta Finansowa w specjalnie przygotowanym rankingu postanowiła wyróżnić rzeczniczki prasowe w pięciu kategoriach, a także specjalną nagrodę przyznać minister Elżbiecie Radziszewskiej, pełnomocnikowi rządu ds. równego traktowania.

{jumi [*4]}Dziennikarze i eksperci komunikacji uznali za najbardziej profesjonalne rzeczniczki: Donatę Nowakowską (Koleje Mazowieckie), Hannę Węglewską (Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach), Joannę Wasicką-Zakrzewską (Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo), Aleksandrę Myczkowską (Banku Gospodarki Żywnościowej) oraz Natalię Witkowską (Krajowa Izba Gospodarcza). W rankingu szczególne miejsce poświęcono też minister Elżbiecie Radziszewskiej, pełnomocnikowi rządu ds. równego traktowania, której działania pozwalają określać ją mianem prawdziwej rzeczniczki kobiet w biznesie.

Ranking kobiet - rzeczniczek powstał w wyniku konsultacji z dziennikarzami i ekspertami od komunikacji. Wyróżnione zostały w nim rzeczniczki prasowe w pięciu obszarach rynku: spółek samorządowych, spółek giełdowych, firm z udziałem Skarbu Państwa, instytucji finansowych i organizacji reprezentujących przedsiębiorców. Jak przyznają przedstawiciele redakcji, wybór nie był łatwy, jednak osoby wyróżnione zyskały zdecydowaną przewagę pozytywnych ocen. Głównymi kryteriami wyboru i oceny pracy rzeczniczek było ich zaangażowanie w tworzenie przyjaznej platformy komunikacji z mediami oraz innowacyjne działania, których celem jest budowa pozytywnego wizerunku reprezentowanych przez nie firm i instytucji.

Uroczystość wręczenia wyróżnień odbędzie się 13 czerwca br w siedzibie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w Warszawie w trakcie Gali CSR.

{jumi [*9]}

a