środa, czerwiec 19, 2024
Follow Us
wtorek, 08 marzec 2011 19:14

Biedronka: Razem zadbajmy o zdrowie Wyróżniony

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Biedronka: Razem zadbajmy o zdrowie www.sxc.hu

W Dniu Kobiet ruszyła VII już edycja programu badań profilaktycznych dla pracowników Biedronki. W ramach programu „Razem zadbajmy o zdrowie”, firma zachęca do bezpłatnych badań dla pracowników prowadząc jednocześnie akcję edukacyjną skierowaną do klientów.

{jumi [*4]}W tym roku bohaterką kampanii została pracowniczka Biedronki, która dzięki badaniom wygrała walkę z chorobą. „Razem zadbajmy o zdrowie” to zainicjowany w 2005 r. i regularnie realizowany autorski program badań profilaktycznych dla kobiet (mammografia, USG piersi, cytologia) i mężczyzn (badania analityczne, USG, EKG, prostata). Badania dla kobiet trwają od marca do maja, zaś dla mężczyzn od czerwca do sierpnia. Do udziału w nim na podstawie specjalnego kuponu uprawnieni są wszyscy pracownicy zatrudnieni na umowę o pracę w Biedronce. Badania przeprowadzane są w godzinach pracy. Projekt wspierają intensywne działania komunikacji wewnętrznej, prowadzone za pomocą gazety i poczty, plakatów, punktów i tablic informacyjnych.

- Nie mieliśmy wątpliwości, że warto podjąć wysiłek i zainicjować rozległy program profilaktyki zdrowotnej. Z dzisiejszej perspektywy widać, że program Razem zadbajmy o zdrowie jest nie tylko ceniony przez jego adresatów, ale przynosi konkretne efekty – mówi Anna Sierpińska, dyrektor personalny w JMD. Partnerem merytorycznym projektu jest od początku Polski Komitet Zwalczania Raka, który zwraca uwagę na znaczenie profilaktyki. - Dostępność badań wykrywających wczesne formy nowotworów jest Polsce niezadowalająca, chociaż rak wcześnie wykryty jest niemal w 100 proc. wyleczalny. Statystyki wskazują, że co trzeci Polak zachoruje na nowotwór złośliwy, a co czwarty umrze z tego powodu. Dlatego profilaktyka antynowotworowa jest niezmiernie ważna, a rola programów takich jak ten Razem zadbajmy o zdrowie, nie do przecenienia – podkreśla Beata Ziemkiewicz – Janota, dyrektor ds. medycznych oraz członek zarządu głównego Polskiego Komitetu Zwalczania Raka.

Potwierdzeniem jej słów jest przykład Agaty Jaśkiewicz, zastępcy kierownika sklepu Biedronka w Czarnej Białostockiej. Dzięki udziałowi w badaniach profilaktycznych wystarczająco wcześnie wykryto u niej gruczołowłókniaka i wygrała walkę z chorobą. Stając się ambasadorką obecną na materiałach komunikacyjnych, sama zachęca swe koleżanki do skorzystania z programu „Razem zadbajmy o zdrowie”. Od 2005r. do udziału w programie zostało zaproszonych ponad 107 tys. kobiet i ponad 15 tys. mężczyzn. W tym roku kupony zostały wysłane do blisko 25 tys. pracowniczek. Szczególnie wysoka jest znajomość programu i ocena jego przydatności. Wewnętrzne badania satysfakcji pracowników z 2009 r. wskazują, że program „Razem zadbajmy o zdrowie” kierowany do kobiet jest przez 89 proc.  pracowników uważny za cenny, potrzebny i wartościowy, zaś adresowany do mężczyzn za cenny uważa 78 proc. pracowników. Biedronka zamierza nadal realizować program. Jak zapewnia Anna Sierpińska: - Dzięki programom profilaktycznym kierowanym do ponad 30 tys. pracowników Biedronki, w wielu przypadkach udało się zapobiec poważnej chorobie. Wzruszające relacje, którymi dzielą się z nami pracownicy, są tego dowodem i najlepszą nagrodą - kończy Sierpińska. Kontynuacją programu dla pracowników jest kampania edukacyjna skierowana do klientów za pomocą plakatów wywieszanych w sklepach. Firma wydrukowała je w br. w nakładzie 1,5 mln egz. W ub.r. w sklepach Biedronka zakupy zrobiło średnio 66,4 mln osób miesięcznie. Placówki zlokalizowane w ponad 650 miejscowościach dają szansę na szerokie dotarcie z komunikatem i realizację projektów odpowiadających na ważne kwestie społeczne. Biedronka od samego początku swojej obecności w Polsce, czyli już od ponad 15 lat, prowadzi wiele działań w ramach CSR, czyli społecznej odpowiedzialności biznesu. M.in. aktywnie działa na rzecz chorych i potrzebujących dzieci. Firma współpracuje również z Fundacją Rozwoju Kardiochirurgii, wspierając budowę sztucznego serca dla dzieci.

{jumi [*9]}

a