piątek, sierpień 12, 2022
Follow Us
piątek, 01 kwiecień 2022 12:04

Paczki humanitarne na Ukrainę do 20 kg - bez opłat Wyróżniony

Napisane przez PAP neh/ pad
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Poczta wyjaśniła, że aby przesyłka mogła zostać przyjęta bez opłaty, musi spełniać określone warunki Poczta wyjaśniła, że aby przesyłka mogła zostać przyjęta bez opłaty, musi spełniać określone warunki mat.pras

Od 1 kwietnia paczki humanitarne o wadze do 20 kg wysyłane na Ukrainę są zwolnione z opłat - poinformowała w piątek Poczta Polska. W przesyłkach mogą się znaleźć jedynie przedmioty o charakterze pomocy humanitarnej o wartości do 100 euro.

"Poczta Polska, w ramach akcji wsparcia dla zaatakowanego sąsiada +POMOC UKRAINIE+, od 1 kwietnia br. zwalnia z opłat paczki międzynarodowe EMS na Ukrainę o wadze do 20 kg" - poinformowała w komunikacie firma.

Poczta wyjaśniła, że aby przesyłka mogła zostać przyjęta bez opłaty, musi spełniać określone warunki. Niezbędne jest umieszczenie na stronie adresowej oznaczenia w postaci nalepki, napisu lub nadruku hasła „HUMANITARIAN AID”. Wartość użytkowa przesyłanych przedmiotów w paczce nie może przekraczać równowartości kwoty 100 euro. Ponadto, adresatem paczki może być osoba fizyczna, osoba prawna lub jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej.

"W czasie trwania akcji istnieje możliwość nadania jednej bezpłatnej przesyłki EMS z pomocą humanitarną" - poinformowano. Dodano, że akcja "POMOC UKRAINIE" obejmuje również opłaty z tytułu zwrotu do nadawcy niedoręczonej na Ukrainie przesyłki EMS (ekspresowe - PAP).

Poczta Polska przypomniała, że ze względu na prowadzone działania wojenne, "nie wszystkie terytoria Ukrainy są obecnie obsługiwane przez operatora pocztowego w tym kraju". "Aktualne informacje zamieszczane są przez Pocztę Ukrainy" - dodano.

a