sobota, grudzień 04, 2021
Follow Us
wtorek, 16 listopad 2021 10:33

Pierwsze medium w Polsce, które otrzymało tytuł Ambasadora CSR Wyróżniony

Napisane przez mat.pras
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Nagradzamy tych, którzy odnieśli sukces. Wyróżnieni to wiedzą, więc jest to dla nich tylko potwierdzenie i dowód uznania – mówi Juliusz Bolek Nagradzamy tych, którzy odnieśli sukces. Wyróżnieni to wiedzą, więc jest to dla nich tylko potwierdzenie i dowód uznania – mówi Juliusz Bolek mat.pras

Portal RaportCSR.pl został wyróżniony tytułem „Ambasador Społecznej Odpowiedzialności Biznesu”. Nagroda została przyznana podczas I Kongresu ESG Polska Moc Biznesu, nad którym patronat honorowy objął Mateusz Morawiecki, Prezes Rady Ministrów RP.

Tytuł „Ambasadora” jest przyznawany od 2018 r. przez Instytut Biznesu, partner merytoryczny kongresu, m.in. w kategoriach takich jak innowacje, przedsiębiorczość czy rynek kapitałowy. Portal RaportCSR.pl otrzymał tytuł „Ambasadora” w kategorii: społeczna odpowiedzialność biznesu, co klasyfikuje portal wśród najważniejszych w Polsce, zajmujących się tematami CSR.

- Nagradzamy tych, którzy odnieśli sukces. Wyróżnieni to wiedzą, więc jest to dla nich tylko potwierdzenie i dowód uznania – mówi Juliusz Bolek, przewodniczący Rady Dyrektorów Instytutu Biznesu. Jak dodaje, nagroda ma pomóc też innym uczestnikom rynku czy danej branży, bo wskazuje im liderów i działania godne naśladowania.

Od blisko 10 lat reprezentujemy polskich przedsiębiorców

- Tytuł Ambasadora dla portalu, który reprezentuje odpowiedzialne społecznie postawy polskich przedsiębiorców, to dowód na to, że nasza praca jest ważna – mówi Urszula Jóźwiak, prezes Fundacji XBW im. Ignacego Krasickiego, która jest wydawcą portalu. - Nasza redakcja i eksperci wspólnie przygotowują treści, zarówno edukacyjne jak też informacyjne ze świadomością, że realizują misję. To misja, która trwa już prawie 10 lat.

Kongres ESG - Polska Moc Biznesu odbył się w dniach 3-5 listopada 2021 r. Wzięło w nim udział ponad 150 ekspertów reprezentujących NGO, naukę, biznes, samorządy i rząd. Rozmawiano m.in. na temat społeczeństwa, gospodarki i ekologii.

RaportCSR.pl to portal zaangażowany społecznie. Jest jednym z najważniejszych projektów prowadzonych przez Instytut ESG, działający w ramach Fundacji XBW im. Ignacego Krasickiego, a zarazem jednym z największych i najstarszych źródeł informacji o CSR w Polsce. Ważnym projektem Fundacji XBW, który uzupełnia misję portalu RaportCSR.pl, jest magazyn o tej samej nazwie wydawany w tradycyjnej, drukowanej formie.

W październiku ukazała się jubileuszowa 50. edycja magazynu. Wydania Raportu CSR możemy znaleźć na stronie RaportCSR.pl
WR

a