środa, listopad 29, 2023
Follow Us
wtorek, 26 październik 2021 00:15

Debata: Transformacja cyfrowa – jak podnieść kompetencje kadr Wyróżniony

Napisał
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Nie ulega wątpliwości, że przemysł 4.0 spowoduje istotną zmianę w profilu zatrudnienia Nie ulega wątpliwości, że przemysł 4.0 spowoduje istotną zmianę w profilu zatrudnienia Photo by FLY:D on Unsplash

Biuro Konkursu Pracodawca Godny Zaufania zaprasza do oglądania debaty „Transformacja cyfrowa – jak podnieść kompetencje kadr”.

Debata odbędzie się we wtorek, 26 października br., w godz. 12.00-13.30. i zostanie zorganizowana w formule online i transmitowana na żywo na facebookowym profilu Pracodawcy Godnego Zaufania pod linkiem https://fb.me/e/2GtksyHnB.

Organizatorem debaty jest Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości.

Wdrożenie założeń przemysłu 4.0 oznacza automatyzację wielu procesów, nie eliminuje jednak czynnika ludzkiego. Ludzie wciąż będą niezbędni m.in. do inteligentnej kontroli i oceny raportów generowanych przez systemy analityczne oraz do podejmowania kluczowych decyzji biznesowych.

Nie ulega wątpliwości, że przemysł 4.0 spowoduje istotną zmianę w profilu zatrudnienia. Z jednej strony niezbędne będzie pozyskanie architektów do planowania rozwiązań czy też specjalistów od analizy danych i od systemów zapewniających bezpieczeństwo sieci.

Z drugiej strony - zamiast pracowników przeznaczonych do wykonywania specjalizowanych, wąskich zadań, konieczne stanie się zatrudnienie osób potrafiących obsługiwać różne, często bardzo skomplikowane procesy i elementy systemu produkcyjnego, zależnie od bieżących potrzeb lub pojawiających się problemów.

Do udziału w rozmowie na temat jak podnieść kompetencje kadr, by móc sprawnie działać na tak dynamicznie zmieniającym się rynku zaproszeni zostali:

  • Artur Soboń, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii;

  • Kamila Sotomska, Wicedyrektor Departamentu Prawa i Legislacji ZPP;

  • Dawid Solak, p.o. prezesa Fundacji Platformy Przemysłu Przyszłości;

  • Andrzej Arendarski, prezes Krajowej Izby Gospodarczej;

  • Kamil Rybikowski, Radca w Biurze Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw;

  • Juliusz Bolek, przewodniczący Rady Dyrektorów Instytutu Biznesu.

a