środa, czerwiec 29, 2022
Follow Us
sobota, 02 październik 2021 09:45

Andrzej Kozłowski, Prezes Emitel S.A nagrodzony tytułem Lidera Polskiej Teleinformatyki Wyróżniony

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Komitet Elektroniki i Telekomunikacji Polskiej Akademii Nauk uhonorował Prezesa Emitel tytułem Lidera Polskiej Teleinformatyki i statuetką „Złotego Cyborga”.

Kapituła postanowiła docenić osobisty wkład Pana Andrzeja Kozłowskiego w rozwój usług radiodyfuzji i radiotelekomunikacji w Polsce oraz innowacyjne projekty w obszarze inteligentnych miast. Wręczenie wyróżnień miało miejsce 30 września br. w siedzibie NASK. 

Emitel jest wiodącym operatorem naziemnej sieci radiowo – telewizyjnej w Polsce. Jednym z najważniejszych projektów realizowanych obecnie jest zmiana zakresu częstotliwości nadawania telewizji naziemnej (tzw. refarming 700MHz), połączona z procesem przejścia na nowy standard nadawania DVB-T2/HEVC. Emitel zwiększa również zasięg cyfrowego radia DAB+ dla Polskiego Radia. Po uruchomieniu nowych nadajników w 2020 r., obecnie 41 cyfrowych emisji dociera do blisko 70% populacji Polski. Spółka rozbudowuje również infrastrukturę telekomunikacyjną na potrzeby operatorów komórkowych, a także wdraża rozwiązania w zakresie inteligentnych miast oparte o technologie Internetu Rzeczy. 

- Ta nagroda jest dla mnie szczególnie ważna, ponieważ została przyznana przez środowisko naukowe w dziedzinie telekomunikacji. Serdecznie dziękuję Kapitule konkursu za to wyróżnienie. Współpraca ze środowiskiem naukowym i akademickim jest dla mnie osobiście bardzo istotna. Dlatego angażujemy się w realizację programów rozwojowych i stypendialnych, także w ramach mojego przewodnictwa w Radzie Fundacji Wspierania Rozwoju Radiokomunikacji i Technik Multimedialnych przy Politechnice Warszawskiej - powiedział Andrzej J. Kozłowski - Prezes Zarządu Emitel S.A 

 „Złote Cyborgi” to nagrody przyznawane od 1998 roku podczas posiedzeń Komitetu Elektroniki i Telekomunikacji PAN. Ich laureatami są osobistości wyróżniające się w branży telekomunikacyjnej i teleinformatycznej, mające w swoim dorobku sukcesy na polu naukowym lub menadżerskim. Statuetka to dowód uznania dla działalności na rzecz branży teleinformatycznej w Polsce. Przyznająca nagrodę Kapituła Złotego Cyborga działa pod przewodnictwem prof. Józefa Woźniaka – Przewodniczącego Sekcji Telekomunikacji KEiT PAN.

a