środa, grudzień 06, 2023
Follow Us
czwartek, 09 wrzesień 2021 16:19

Grupa PZU obsługuje 22 mln klientów Wyróżniony

Napisane przez PAP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Grupa PZU obsługuje 22 mln klientów Fot. PAP/T. Klepczyński

Grupa PZU, łącznie z segmentem bankowym, obsługuje 22 mln klientów. To oznacza, że jesteśmy prawie w każdym gospodarstwie domowym w Polsce - powiedział Tomasz Kulik, członek zarządu PZU i dyrektor finansowy Grupy PZU.S.A., który wziął udział w debacie podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu (7-9 września 2001 r.).

W dyskusji panelowej zatytułowanej „Finansowy ekosystem przyszłości: w kierunku zrównoważonego wzrostu” uczestniczyli również również Iwona Duda, prezes zarządu Alior Bank, i Leszek Skiba, prezes zarządu Banku Pekao S.A.

„Staramy się przede wszystkim stworzyć model, w którym nie jesteśmy tylko i wyłącznie sumą części, ale taki model, gdzie dwa i dwa to jest pięć, a może więcej niż pięć" - powiedział Tomasz Kulik podczas debaty.

„Musimy za każdym razem zastanawiać się nie tylko nad tym, co zrobić tu i teraz - i jak odpowiedzieć na wyzwania - ale czego nasi klienci będą od nas oczekiwać w przyszłości” - podkreślał.

„Biorąc pod uwagę rzeczy, które obserwujemy wokół siebie, po prostu musimy inwestować. Coraz częściej ubezpieczyciele myślą na zasadzie prewencyjnej, jak nie dopuścić do tego, aby dana szkoda się wydarzyła” - podkreślał.

Według niego skala prowadzonej działalności - w sektorze ubezpieczeniowym, bankowym, zarządzania aktywami czy opieki zdrowotnej - pozwala Grupie inwestować w nowe produkty i nowe funkcjonalności bez podnoszenia cen końcowych dla klienta.

„To wszystko przekształca się w dobre wyniki zarówno dla Skarbu Państwa, jak i dla pozostałych inwestorów, którzy posiadają akcje PZU” - powiedział Tomasz Kulik. (PAP)

a