poniedziałek, maj 29, 2023
Follow Us

Nawrocki

czwartek, 02 wrzesień 2021 09:16

Lotnisko Chopina: dwa miliony w dwa miesiące Wyróżniony

Napisane przez mat.pras
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Mimo covidowych obostrzeń, tegoroczny sezon wakacyjny na Lotnisku Chopina można zaliczyć do udanych. Sierpień był drugim miesiącem z rzędu, kiedy stołeczny port obsłużył milionowego pasażera.

Odprawy odbywały się z zachowaniem zasad sanitarnych. Statystyki cieszą bardziej niż zwykle, ponieważ pokazują, że pandemia nie zniechęciła do podróży samolotami.

Kolejny miesiąc z milionem odprawionych pasażerów to najlepszy dowód nie tylko na to, że ruch lotniczy po przerwie spowodowanej pandemią powoli się odradza, lecz także na to, że podróż samolotem jest bezpieczna i nie przyczynia się do wzrostu zachorowań na COVID-19.

Ruch wraca, z transportu lotniczego korzysta coraz więcej osób. W tej chwili mamy około 40 tysięcy pasażerów dziennie – mówi prezes P.P. „Porty Lotnicze” Stanisław Wojtera –Czy to utrzyma się na jesieni? Nikt tego nie wie. Zawsze sezonowość jest taka, że ten ruch opada, ale jesteśmy na to przygotowani.

Jak pokazują ostatnie dane, wznowienie ruchu nie przyczyniło się także do problemów związanych z odbywaniem kwarantanny. Liczba osób kierowanych do odbycia tej formy izolacji systematycznie spada. W maju na kwarantannę skierowano 11 procent skontrolowanych podróżnych, a w sierpniu było to już tylko 4 procent.

Na bardzo niskim poziomie utrzymuje się odsetek wyników pozytywnych wśród osób testowanych w kierunku COVID-19.  Tylko w sierpniu na Lotnisku Chopina na ponad 10 700 przetestowanych pasażerów wynik pozytywny uzyskano zaledwie w 26 przypadkach. Punkty diagnostyczne na Lotnisku Chopina, w których pracuje odpowiednio przeszkolony i zabezpieczony personel medyczny, są za każdym razem dokładnie dezynfekowane.

Dzieląc się z Państwem pozytywnymi informacjami pamiętamy jednak, że pandemia jeszcze się nie skończyła, dlatego służby lotniska nieustannie dokładają wszelkich starań, aby nie dochodziło do spiętrzeń w czasie odprawy pasażerów, szczególnie tych, którzy do nas przylatują. W całym terminalu wydzielone są strefy kolejkowania wraz z informacjami o konieczności zachowywania odstępu. Dla komfortu i bezpieczeństwa podróżnych w widocznych miejscach zostały ustawione dystrybutory z płynem dezynfekującym. Zgodnie z obowiązującymi przepisami we wszystkich pomieszczeniach nadal należy zasłaniać nos i usta. Przestrzegając tych zaleceń, chronimy nie tylko siebie, lecz także innych podróżnych, a dodatkowo przyczyniamy się do zwiększania bezpieczeństwa na lotniskach

a