niedziela, marzec 07, 2021
Follow Us
piątek, 15 styczeń 2021 10:21

Centrum Edukacji Medycznej LUX MED Liderem Roku 2020 w Ochronie Zdrowia Wyróżniony

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Centrum Edukacji Medycznej Grupy LUX MED zostało Liderem Roku 2020 w Ochronie Zdrowia w kategorii „Działalność edukacyjno-szkoleniowa”. CEM otrzymało nagrodę „za dominację praktyki nad teorią i szybkie przezwyciężenie pandemicznych ograniczeń”.

Centrum Edukacji Medycznej Grupy LUX MED to ośrodek, który prowadzi działalność edukacyjną w zakresie kształcenia w zawodach medycznych. Jego unikatowy charakter, a zarazem trzon działalności, stanowi oferta praktycznych warsztatów realizowanych w warunkach bloku operacyjnego na preparatach nieutrwalonych. Daje to możliwość szkolenia kadry medycznej z procedur zabiegowych w ponad 22 specjalizacjach. To miejsce sprzyjające rozwojowi medycyny, w którym prowadzone są także badania naukowe, specjalistyczne, testy sprzętu medycznego i prezentacje jego możliwości oraz medyczne sesje zdjęciowe, prace specjalizacyjne lekarzy oraz kursy dla studentów medycyny i licealistów aspirujących na studia medyczne.

- Niedobór lekarzy i wykwalifikowanego personelu medycznego jest jednym z głównych problemów polskiego systemu ochrony zdrowia, dlatego tak ważne jest abyśmy stworzyli im odpowiednie warunki do doskonalenia umiejętności zawodowych. Centrum Edukacji Medycznej Grupy LUX MED to miejsce z misją – mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED.

Podnoszenie kompetencji i praktycznych kwalifikacji medyków to główny cel, który stawia sobie Centrum, dlatego w obliczu pandemii i związanych z nią trudności w prowadzeniu szkoleń stacjonarnych, CEM uruchomiło kursy online, w których wzięło udział ponad 14 000 uczestników. Dzięki temu, lekarze mieli możliwość zdalnego szkolenia technik operacyjnych, poprzez obserwację pracy na preparatach nieutrwalonych.

- Jestem zaszczycona, że mogę podziękować, za przyznanie nam nagrody Lider Roku 2020 w Ochronie Zdrowia. To dla nas ogromny sukces, a zarazem uznanie naszego wpływu na innowacyjne metody edukacji medycznej w czasie pandemii. Mijający rok, w którym przez ponad 3 miesiące nie było szkoleń stacjonarnych, był dla CEM rokiem prawdy. Z dumą mogę powiedzieć, że wychodzimy z niego obronną ręką – mówi Kamila Zawadzka, Prezes Centrum Edukacji Medycznej.

Konkurs „Sukces Roku w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny” organizowany jest przez wydawnictwo medyczne Termedia, w tym redakcje „Menedżera Zdrowia” i „Kuriera Medycznego”.

a