poniedziałek, lipiec 26, 2021
Follow Us
poniedziałek, 14 grudzień 2020 11:37

Jesteśmy blisko siebie i blisko Fundacji „Teraz Polska” Wyróżniony

Napisane przez Krzysztof Przybył
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Szczególny rok wymusza szczególne rozwiązania. Jak być razem w wyjątkowych chwilach, mimo obowiązujących obostrzeń? Internet, który stał się w ostatnich miesiącach nie tylko narzędziem, ale wręcz miejscem pracy dla milionów Polaków, okazał się całkiem niezłym sposobem na przekazywanie sobie serdeczności i dodawanie otuchy.

7 grudnia tego roku, po raz pierwszy w 30-letniej historii, wigilia Fundacji „Teraz Polska” odbyła się zdalnie – za pośrednictwem łączy internetowych Szkoły Głównej Handlowej.

Nie znaczy to, że było mniej uroczyście i mniej serdecznie. Spotkanie poprowadziła znana dziennikarka Agata Konarska (od lat z niezmienną życzliwością współpracująca z naszą Fundacją). Oprawę muzyczną – za którą w tym miejscu dziękuję – zapewnili artyści z zespołu PROMNI SGGW w Warszawie.

Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło – zdalna forma przedświątecznego spotkania umożliwiła złożenie życzeń również przez osoby, które nie zawsze mają czas, by uczestniczyć w naszych spotkaniach osobiście. I tak, życzenia złożyli m.in.: prezydent Aleksander Kwaśniewski, ambasador RP w Bangkoku Waldemar Dubaniowski, prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego prof. Elżbieta Mączyńska, rektor SGGW w Warszawie prof. Michał Zasada, prof. Jerzy Bralczyk. Nie zabrakło życzeń od naszych laureatów – wśród nich Ryszarda Florka, prezesa Fakro; Krzysztofa Pruszyńskiego, prezesa Blachy Pruszyński i prof. Henryka Skarżyńskiego, twórcy i dyrektora Światowego Centrum Słuchu i Mowy w Kajetanach.

Życzenia od Prezydenta RP Andrzeja Dudy i Pierwszej Damy przekazał minister Adam Kwiatkowski. – Chcąc podkreślić dorobek Fundacji, znaczenie Godła „Teraz Polska” oraz sukces jego Laureatów, tegoroczna Gala odbyła się na zaproszenie Pani Prezydentowej w Ogrodach Pałacu Prezydenckiego. Uroczystość jest do dzisiaj komentowana bardzo pozytywnie, więc mam nadzieję, że dalsza współpraca będzie miała miejsce i utrwali się tradycja finałowych uroczystości „Teraz Polska” w Pałacu Prezydenckim – przypomniał letnią uroczystość.

Skoro Wigilia, to jakże mogłoby zabraknąć świętego Mikołaja! Wcielił się w niego światowej sławy grafik Rafał Olbiński, laureat przyznawanego przez Fundację tytułu „Wybitny Polak”. Przekazał uczestnikom spotkania reprint jednej ze swoich prac, opatrzony autografem. Zapytają Państwo – a co z wigilijnym stołem? Był, również w wersji on-line. Z arkanami kulinarnej sztuki zapoznał nas szef kuchni telewizji śniadaniowej Tomasz Królikowski, przedstawiając autorskie wariacje na temat karpia.

My, jako Fundacja, otrzymaliśmy przy okazji moc prezentów – najbardziej cieszących, bo płynących z głębi serca. Mowa oczywiście o miłych słowach od naszych przyjaciół, laureatów, a zarazem osób o niekwestionowanym autorytecie. – Konkurs „Teraz Polska” jest ważny dla naszych losów gospodarczych i pozycji naszego kraju w świecie. To znak silnie rozpoznawalny, więc spełnia ważną rolę promocyjną dla wyróżnionych nim produktów i usług. Składam Państwu życzenia, aby najgorszy dzień 2021 roku był lepszy od najlepszego w tym nieszczególnym roku 2020 roku – to prof. Mączyńska. Właściciel firmy Blachy Pruszyński Krzysztof Pruszyński podkreślił, że „laureaci Godła „Teraz Polska” reprezentują różne branże, ale łączy nas wysoka jakość produktów i usług oraz polskie pochodzenie. „Teraz Polska” jest najbardziej rozpoznawalnym symbolem polskiej przedsiębiorczości. Stanowi gwarancję wysokiej jakości, uzyskanej dzięki innowacyjnej myśli technicznej, nowoczesnym procesom produkcji i kontroli jakości”.

Wszyscy deklarują się jako optymiści, ale optymista to ten, który wie, że jest dobrze, bo realnie ocenia rzeczywistość. My tymczasem dajemy sobie radę z tym, że nie możemy świętować tak jak zwykle. Ale jesteśmy blisko siebie i blisko Fundacji „Teraz Polska” – stwierdził prof. Jerzy Bralczyk. Od siebie, od całego zespołu naszej Fundacji dodam: my także jesteśmy blisko wszystkich, którzy od lat pracują na sukces polskich marek i budują tę najcenniejszą, wyjątkową: Markę Polska. I niezależnie, czy na horyzoncie zbierają się ciemne chmury, czy gospodarka pędzi z zawrotną szybkością – my łączymy, pomagamy i wspieramy. Ponad podziałami, a z wielką życzliwością.

a