czwartek, lipiec 18, 2024
Follow Us
wtorek, 04 styczeń 2011 20:18

Izba Portugalska ma już 100 członków

Napisane przez wsos / Gazeta Finansowa
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Po dwóch latach działalności, do Polsko – Portugalskiej Izby Gospodarczej (PPCC) przystąpiło już 100 firm członkowskich.

{jumi [*4]}PPCC została założona 2 lata temu przez grupę 22 firm założycielskich. Jest to organizacja non-profit, której celem jest promocja interesów zrzeszonych firm w Polsce i Portugalii.

- Osiągnięcie liczby 100 członków to był nasz cel na rok 2010 i cieszymy się, że udało nam się go zrealizować. Naszą ambicją na rok 2011 jest w dalszym ciągu rozszerzanie naszej działalności – podkreśla Pedro Pereira da Silva, Prezes PPCC.

W Polsce działa obecnie ponad 100 firm z kapitałem portugalskim.

Utworzona w Warszawie w 2008 r. Polsko-Portugalska Izba Gospodarcza jest inicjatywą prywatną o charakterze bilateralnym, której celem jest promowanie stosunków gospodarczych i przemysłowych miedzy tymi dwoma krajami.

Jej celem jest ułatwianie relacji pomiędzy firmami i przedsiębiorcami, którzy prowadzą swoje interesy w Polsce lub w Portugalii. Intencją pomysłodawców jest zachęcenie inwestorów portugalskich do ulokowania swojej działalności w Polsce oraz inwestorów polskich w Portugalii. Izba Gospodarcza oferuje przedsiębiorcom pomoc w nawiązaniu kontaktów komercyjnych, wsparcie prawne, rozpowszechnianie informacji o możliwościach rozwoju firmy, znajdowanie potencjalnych partnerów biznesowych, jak również organizację podróży służbowych, seminariów, konferencji i business mixer's.

{jumi [*9]}

 

a