piątek, maj 20, 2022
Follow Us
wtorek, 01 wrzesień 2020 15:05

Kongres 590: Polska 2030 - kluczowe decyzje i trendy Wyróżniony

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
- Komponent online nie jest dodatkiem dla Kongresu, ani tym bardziej planem awaryjnym. To integralna część przemyślanej całości - Komponent online nie jest dodatkiem dla Kongresu, ani tym bardziej planem awaryjnym. To integralna część przemyślanej całości mat.pras

Kongres 590 zapowiada innowacyjną, hybrydową formułę wydarzenia. Będą mu towarzyszyły zaawansowane środki bezpieczeństwa epidemiologicznego. 5. edycja Kongresu 590 odbędzie się w dniach 21-23 października br. w Jasionce k. Rzeszowa. 

Tematem przewodnim 5. Kongresu 590 będzie „Polska 2030”. - 10 lat to tylko pozornie odległa perspektywa. Zamiast wybiegać zbyt daleko w przyszłość, chcemy koncentrować się na decyzjach i trendach, które już za chwilę będą kształtowały polską i światową gospodarkę. Jednocześnie chcemy dać przykład jak reagować na trendy i wyzwania – dlatego tegoroczny Kongres 590 będzie pierwszym w Polsce wydarzeniem hybrydowym. Uczestnikom zapewnimy także najwyższe normy bezpieczeństwa. Pragniemy pokazać, że trudne okoliczności mogą być szansą, a ludzka inwencja w połączeniu z nowoczesnymi technologiami pozwalają takie szanse wykorzystać – tłumaczy Remigiusz Kopoczek, prezes Kongresu 590.

Założenia tegorocznego Kongresu powstały pod kierunkiem dr. hab. Michała Łuczewskiego z Instytutu Socjologii UW. - Pandemia przemeblowała świat, jaki znamy. Widzimy tu potrzebę budowania solidarności w obliczu zagrożenia, niepewności i lęku. Chcemy też szukać nowej definicji nowoczesnego patriotyzmu gospodarczego, który już dawno wykroczył poza proste hasło „kupuj polskie produkty”. W oparciu o te cele damy impuls do integracji społeczności polskich przedsiębiorców i budowania ich realnego wpływu na prawodawstwo i kierunki zmian. Nazwaliśmy ten tryb pracy „gospodarczym hackatonem”. Uczestnicy w grupach warsztatowych będą pracować nad konkretnymi rekomendacjami i deklaracjami na przyszłość. W ten sposób Kongres ma szansę tworzyć podwaliny pod realną, oddolną przemianę polskiej gospodarki – dodaje dr hab. Michał Łuczewski z UW.

Hybrydowa formuła Kongresu 590 oznacza przenikanie się form stacjonarnych

z narzędziami online. Na potrzeby wydarzenia stworzyliśmy autorską platformę. Oprócz obecności w wirtualnych audytoriach, pozwoli ona nawiązać kontakty i umawiać spotkania z innymi uczestnikami, prowadzić rozmowy networkingowe, czy zwiedzać wirtualne ekspozycje w ramach tzw. wirtualnego lobby. Dodatkowo aplikacja mobilna Kongresu będzie w czasie rzeczywistym informować o szczegółach odbywających się wydarzeń. Przewidzieliśmy także możliwość dystrybucji cyfrowych upominków i materiałów promocyjnych. 

- Komponent online nie jest dodatkiem dla Kongresu, ani tym bardziej planem awaryjnym. To integralna część przemyślanej całości. W ramach biletu uczestnicy będą mieli dostęp nie tylko do debat, ale również do całej społeczności przedsiębiorców, zarejestrowanych na K590.

Firmy będą mogły prezentować swoje produkty i usługi na wirtualnych stoiskach, a poszczególne osoby brać udział w spotkaniach networkingowych. Nawet w przypadku zmiany sytuacji epidemiologicznej tak przygotowany Kongres będzie w stanie obsłużyć wszystkie oczekiwania partnerów, gości i uczestników. A zdalne uczestnictwo pozwoli zbudować zupełnie nowe grupy odbiorców, szczególnie wśród mniejszych przedsiębiorców czy studentów – mówi Łukasz Gontarek, wiceprezes Kongresu 590.

Skorzystamy ze wszystkich aktualnych wytycznych w celu przygotowania podrzeszowskiej G2A Arena pod względem sanitarnym. Odwiedzający Kongres będą przechodzili przez specjalne bramki mierzące temperaturę i identyfikujące uczestników. Panele i dyskusje plenarne będą odbywać się w pełnym reżimie sanitarnym, w specjalnie przygotowanych kopułach, zapewniających bezpieczeństwo oraz telewizyjną jakość realizacji online. W salach uruchomione zostanie zautomatyzowane liczenie osób i limitowanie dostępu w oparciu o nowoczesną technologię skanowania 3D. Uczestnicy Kongresu będą mieli dostęp do środków ochrony osobistej, a wszystkie powierzchnie, pomieszczenia i instalacje wentylacyjne będą regularnie odkażane. Platforma online Kongresu i aplikacja pozwoli również wysyłać odpowiednie komunikaty i alerty uczestnikom.

- Dla chętnych przewidujemy możliwość poddania się testom medycznym.

W specjalnym punkcie będzie można skorzystać z pobrania materiału i zbadania obecności wirusa SARS-CoV 2 metodą RT-PCR. Chcemy, by również pod tym względem Kongres 590 był zorganizowany w sposób modelowy. Wykorzystujemy sprawdzone procedury medyczne, ale sięgamy też po nowe rozwiązania i technologie. Bezpieczeństwo uczestników jest naszym priorytetem – mówi Justyna Orłowska, rzecznik prasowy Kongresu 590.

Bilety na Kongres będą dostępne w sprzedaży w pierwszej połowie września. Będą
w zróżnicowanych wariantach cenowych, które umożliwią udział każdemu zainteresowanemu.

a