poniedziałek, lipiec 26, 2021
Follow Us
środa, 15 lipiec 2020 18:08

KGHM: 3MW z własnej farmy fotowoltaicznej w Legnicy Wyróżniony

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Tak, jak zapowiadaliśmy w naszej strategii, musimy mieć coraz więcej energii ze źródeł odnawialnych. Rozpoczynamy inwestycje farmy fotowoltaicznej o mocy 3 MW.

KGHM Polska Miedź rozpocznie wkrótce realizację farmy fotowoltaicznej w Legnicy o mocy ok. 3 MW i spodziewa się jej ukończenia w tym roku, poinformował prezes Marcin Chludziński.

W przygotowaniu są kolejne farmy na obszarze Zagłębia Miedziowego oraz dalsze działania w kierunku rozwoju własnych źródeł energii.

– Tak, jak zapowiadaliśmy w naszej strategii, musimy mieć coraz więcej energii ze źródeł odnawialnych. Rozpoczynamy inwestycje farmy fotowoltaicznej o mocy 3 MW, która w połowie zaspokoi zapotrzebowanie naszej firmy KGHM Zanam – powiedział Chludziński w rozmowie z ISBnews.TV

KGHM zużywa 2,8 TWh energii elektrycznej rocznie. Obecnie wytwarza 25% energii z własnych źródeł. Grupa ma ponad 200 ha własnych gruntów, które może potencjalnie przeznaczyć na inwestycje w odnawialne źródła energii.

Strategia KGHM na lata 2019-2023 zakłada realizację projektów mających na celu zaspokojenie 50% zapotrzebowania KGHM Polska Miedź na energię elektryczną ze źródeł własnych i odnawialnych źródeł energii do końca 2030 r.

a