środa, lipiec 28, 2021
Follow Us
poniedziałek, 15 czerwiec 2020 12:38

Gala Godła "Teraz Polska" - 14 produktów, 9 usług i 1 innowacja Wyróżniony

Napisane przez ISBnews
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Przez 3 dekady Konkursu „Teraz Polska” nagrodą zostało uhonorowanych ponad 700 laureatów - Agata Konrhauser-Duda Przez 3 dekady Konkursu „Teraz Polska” nagrodą zostało uhonorowanych ponad 700 laureatów - Agata Konrhauser-Duda mat.pras

Kapituła konkursu „Teraz Polska” nagrodziła godłem 14 produktów, 9 usług oraz 1 przedsięwzięcie innowacyjne, podała Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego.

Wręczenie nagród laureatom w 30. jubileuszowej edycji konkursu odbyło się wczoraj w Pałacu Prezydenckim. Agencja ISBnews jest partnerem „Teraz Polska”.

„Z serdecznymi gratulacjami zwracam się do Laureatów i Wyróżnionych. Państwa osiągnięcia stanowią wspaniały wzór do naśladowania. To właśnie ludziom takim jak Państwo, reprezentowanym przez Państwa firmom i tworzonym przez Państwa dziełom zawdzięcza nasza Ojczyzna podziwiany przez wszystkich sukces ekonomiczny. Państwa umiejętności, doświadczenie i śmiałe ambicje składają się na gwarancję, że hasło ‚Teraz Polska’ pozostanie stale aktualne. Dają Państwo piękny przykład patriotyzmu gospodarczego. Życzę wszelkiej pomyślności na biznesowych drogach” – zwrócił się do zebranych w liście prezydent Andrzej Duda, patron honorowy konkursu „Teraz Polska”.

„W imieniu mojego męża oraz własnym chciałam skierować słowa uznania dla organizatorów Konkursu i złożyć najserdeczniejsze gratulacje wszystkim laureatom. Przez 3 dekady Konkursu „Teraz Polska” nagrodą zostało uhonorowanych ponad 700 laureatów. To państwa dokonania, i państwa sukcesy bezsprzecznie przyczyniają się do prężnego rozwoju naszej gospodarki, co jest naszą wspólną radością i wspólną dumą” – powiedziała podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim w Warszawie Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda.

W bieżącym roku nagrodzono między innymi przedstawicieli sektorów: budowlanego, kosmetycznego, farmaceutycznego, spożywczego (w tym producentów wyrobów tradycyjnych), instytucje finansowe, a także szereg przedsięwzięć z zakresu nowoczesnych technologii (np. roboty, aplikacje, innowacyjne testy do wykrywania grypy czy inteligentny pojemnik na śmieci, który sam rozpoznaje rodzaj odpadu i go sortuje). Po raz pierwszy w dotychczasowej historii konkursu przyznano nagrodę firmie oferującej usługi w zakresie energii odnawialnej.

 

Laureaci 30. edycji Konkursu „Teraz Polska” KATEGORIA PRODUKTY

 • Kefir Naturalny 1l.; Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kole

 • Lubella Makaron Świderki; Grupa Maspex Sp. z o.o. Sp. k.

 • Wódka Biały Bocian 40%; Polmos Bielsko-Biała SA

 • Twaróg śmietankowy ze Strzałkowa; Spółdzielnia Mleczarska Udziałowców w Strzałkowie

 • Platforma Nazca 2.8; APA Sp. z o.o.

 • Cyfrowa, precyzyjna i ultraczuła platforma diagnostyczna do wykrywania wirusa grypy w próbce wymazu „Flu SensDx”; SensDx SA

 • Matowa lateksowa farba do ścian i sufitów Śnieżka EkoPlus; Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA

 • Seria produktów marki IBUM; Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej HASCO-LEK S.A.

 • Seria dwuwarstwowych podłóg drewnianych FertigDeska i FertigDeska Luxury; Producent Podłóg Drewnianych Jawor-Parkiet

 • Specjalistyczna zaprawa mineralna REBET A do renowacji i hydrolizacji obiektów budowlanych; Przedsiębiorstwo MD Sp. z o.o.

 • TYTAN PROFESSIONAL pianoklej uniwersalny 60 Sekund, SELENA S.A.

 • Agregaty prądotwórcze dla misji pokojowych ONZ; FOGO Sp. z o.o.

 • Wentylator dachowy do okapów kuchennych Vero-150; Uniwersal Sp. z o.o.

 • Roboty REECO; RENEX Sp. z o.o. Sp. k.

Wyróżnienie „Teraz Polska”

Linia kosmetyków do pielęgnacji dla mężczyzn COLOGNE; Pan Drwal Sp. z o.o.

Schab pieczony na maśle i szynka pieczona na maśle; Zakłady Mięsne „Dobrosławów” Henryk Amanowicz

Laureaci 30. edycji Konkursu „Teraz Polska” KATEGORIA INNOWACJE

Inteligentny system do zarządzania odpadami „Bin-e”; Bine Sp. z o.o.

Laureaci 30. edycji Konkursu „Teraz Polska„ KATEGORIA USŁUGI

Sieć sklepów POLOMARKET; POLOmarket Sp. z o.o.

Generalne wykonawstwo, budownictwo; ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k.

Kompleksowa usługa dostarczania i montażu instalacji fotowoltaicznej wraz z pozyskaniem finansowania, przyłączeniem instalacji do sieci energetycznej i opieką nad rachunkami; COLUMBUS ENERGY S.A.

Gwarancja de minimis jako skuteczny instrument wsparcia polskich przedsiębiorców z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw; Bank Gospodarstwa Krajowego

Program Polska Bezgotówkowa; Fundacja Polska Bezgotówkowa

Innowacyjne terapie dla pacjentów; KO-MED Centra Kliniczne Sp. z o.o.

Wysoko wyspecjalizowane usługi transportowo-logistyczne w zakresie przewozów cysternowych płynnych surowców; Grupa Kapitałowa Trans Polonia Group

Usługi gastronomiczne Gospody Pazibroda; CHRZANOWSCY s.c.

Dostarczenie wody o najwyższej jakości, uzyskanie najlepszych wyników oczyszczania ścieków, edukacja ekologiczna; Zabrzańskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.

Od początku pandemii Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego, organizator konkursu „Teraz Polska”, podejmowała wszelkie starania, by jak najlepiej wywiązać się ze swojej misji i jak najskuteczniej realizować swoje credo, czyli wspierać polskich przedsiębiorców i polskich konsumentów, podkreślono także w komunikacie.

„Takie było źródło naszej genezy; na początku transformacji ustrojowej po otwarciu polskiego rynku na globalną gospodarkę chcieliśmy dowartościować krajową produkcję i usługi, a konsumentów zachęcić, by nie ‚zachłysnęli się’ wyrobami z Zachodu, i wskazać im najlepszych z najlepszych: liderów jakości, użyteczności, innowacyjności. Zadanie zostało wykonane, ale po względnie spokojnych 30 latach znów zdarzył się wstrząs, a my mieliśmy poczucie konieczności powrotu do naszej pierwotnej misji” – powiedział prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego Krzysztof Przybył, cytowany w materiale.

„Dziś stoimy u progu wielkich wyzwań, natomiast wszystkim zależy, aby nasza gospodarka wyszła z tej bardzo trudnej próby obronną ręką. Znakomici laureaci Konkursu ‚Teraz Polska’ reprezentują nieprawdopodobny potencjał. To daje nadzieję, że polscy przedsiębiorcy, na czele z jej najbardziej znamienitymi przedstawicielami, w razie, gdy kryzys będzie się pogłębiał, znów wyciągną nas z tarapatów. Tak jak zrobili to już raz, po roku 1989, gdy umożliwili wyjście z biedy, stworzyli miejsca pracy i swoistą kulturę rozwoju” – dodał Przybył.

Z powodu pandemii COVID-19 Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego dostosowała procedury konkursowe do obostrzeń sanitarnych i lockdownu, podkreślono także.

a