sobota, listopad 27, 2021
Follow Us
środa, 27 maj 2020 10:12

PEKAES zwiększa powierzchnię terminali w Krakowie i Kielcach Wyróżniony

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)
W ramach wcześniej przyjętych planów rozwojowych Grupy PEKAES, w maju tego roku zwiększyliśmy powierzchnię terminali zlokalizowanych w Krakowie i Kielcach W ramach wcześniej przyjętych planów rozwojowych Grupy PEKAES, w maju tego roku zwiększyliśmy powierzchnię terminali zlokalizowanych w Krakowie i Kielcach mat.pras

PEKAES, czołowy operator logistyczny, poinformował o powiększeniu powierzchni terminalowej w Oddziałach PEKAES w Krakowie i Kielcach. Nowe inwestycje Grupy w infrastrukturę sieciową umożliwią sprawną obsługę jeszcze większego potoku przesyłek drobnicowych.

Pomimo trwającej epidemii, PEKAES działa zgodnie z przyjętym planem i zapowiada dalszy rozwój sieci drobnicowej w kraju oraz za granicą.

– W ramach wcześniej przyjętych planów rozwojowych Grupy PEKAES, w maju tego roku zwiększyliśmy powierzchnię terminali zlokalizowanych w Krakowie i Kielcach. Dzięki nowym inwestycjom Grupy możemy przyjąć jeszcze większy wolumen towarów, tym samym elastycznie dostosowujemy się do potrzeb naszych Klientów, których zainteresowanie usługami logistycznymi, po chwilowym przestoju związanym z sytuacją epidemiczną, stopniowo wzrasta. – mówi Sławomir Szema, Dyrektor Sieci Krajowej PEKAES.

 Małopolski Oddział PEKAES znajduje się w pobliżu obwodnicy Krakowa. Położony na jego terenie nowoczesny terminal dystrybucyjny klasy A zyskał kilka nowych doków, a jego powierzchnia powiększyła się o ponad 1 000 m2 i obecnie wynosi 3 400 m2. Natomiast terminal zlokalizowany w kieleckim Oddziale PEKAES został powiększony o kolejne 1 000 m2 i cztery doki. Aktualnie w tej lokalizacji oddano do dyspozycji Klientów ponad 3 000 m2 powierzchni terminalowej wyposażonej w 30 doków.

– Rozbudowując nasze terminale drobnicowe dbamy nie tylko o operacyjne zwiększenie ich przepustowości, ale również zapewnienie jeszcze bardziej komfortowych i bezpiecznych warunków pracy dla naszych Pracowników oraz Przewoźników, co jest szczególnie ważne w dobie epidemii, z którą mierzy się nasz kraj. – dodaje Sławomir Szema, Dyrektor Sieci Krajowej PEKAES.

PEKAES działa zgodnie z przyjętą strategią rozwoju biznesu. Na początku roku operator otworzył 20. Oddział PEKAES w Mińsku Mazowieckim. Zwiększył również powierzchnię magazynową w obszarze logistyki kontraktowej na Mazowszu, a w kwietniu oddał do dyspozycji Klientów nowy terminal w Lublinie, który jest obecnie najnowocześniejszym terminalem w sieci drobnicowej PEKAES.

Maciej Bachman, Prezes Zarządu PEKAES zapowiada dalsze inwestycje Grupy w infrastrukturę sieci dystrybucyjnej i logistycznej.

a