środa, marzec 29, 2023
Follow Us

Nawrocki

sobota, 11 styczeń 2020 12:25

Huawei zapowiada budowę fabryk w Europie Wyróżniony

Napisane przez mat.pras
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Sztuczna inteligencja nie jest bronią. Szanujemy cyfrową suwerenność każdego kraju - Ren Zhengfei, Huawei Sztuczna inteligencja nie jest bronią. Szanujemy cyfrową suwerenność każdego kraju - Ren Zhengfei, Huawei mat.pras China24

Huawei, ze względu na wpisanie firmy na czarną listę podmiotów, nie może współpracować ze swoimi pracownikami z centrum badawczo-rozwojowego w Stanach Zjednoczonych. Zakaz oznacza dla koncernu zerwanie współpracy z amerykańskimi uniwersytetami i instytucjami akademickimi.

Ren Zhengfei, założyciel i dyrektor generalny Huawei, podczas wywiadu z kanadyjskim dziennikiem The Globe and Mail powiedział, że „biorąc pod uwagę, że nie jesteśmy obecni na rynku amerykańskim, nasza amerykańska siedziba pozostanie w Meksyku. Przeniesiemy jednak nasze centrum badawczo-rozwojowe z USA do Kanady.” Dodał również, że „w następnym kroku chcielibyśmy sprawdzić, czy ograniczenia nałożone przez USA mogłyby zostać w przyszłości złagodzone, umożliwiając obywatelom USA i posiadaczom zielonej karty pracę w naszym kanadyjskim centrum badawczym.” Założyciel Huawei ogłosił także plany budowy fabryk w Europie.

- Nasza struktura zarządzania jest już otwarta i przejrzysta. Nie potrzebujemy inwestorów ani kapitału spoza firmy. Wykazaliśmy, że jesteśmy odpowiedzialną firmą w zakresie obsługi ludzi na całym świecie. Jedna lub dwie osoby spoza firmy nie są w stanie nic zmienić w kwestii naszej przejrzystości. Po drugie, nie będziemy rozważać podziału naszej działalności i nie zaakceptujemy zewnętrznego kapitału. Po trzecie, jeśli mówimy, że zbudujemy większe fabryki w Europie, na pewno to zrobimy – zapewnił Ren Zhengfei.

Dyrektor generalny dopytywany o kwestę budowy fabryk w Europie odpowiedział, że wybiera stary kontynent, a nie np. Azję Południowo-Wschodnią czy Meksyk, które mają tańszą siłę roboczą, ponieważ „koszty nie są czymś nad czym się zastanawiamy, ważne są potrzeby strategiczne.” Na razie Huawei sprawdza możliwości relacji swojej europejskiej wizji, która zakłada wielkoskalową produkcję związaną z technologią 5G.

W budowaniu fabryk na terenie Europy Ren dostrzega również szereg korzyści dla Huawei. W nowych fabrykach koncern będzie mógł wykorzystywać do pracy sztuczną inteligencję.

Nathan VanderKlippe zasugerował, że Huawei buduje coraz większą sieć „inteligentnego nadzoru”, w którym chce być numerem jeden. Ren Zhengfei uspokaja i tłumaczy: - Przechodzimy do inteligentnego świata opartego na chmurze, który będzie wymagał ogromnych sieci informacyjnych. Stany Zjednoczone również wykorzystują te możliwości, aby zmierzać w kierunku społeczeństwa opartego na chmurze. Nasze istniejące sieci telekomunikacyjne w przyszłości również będą oparte na chmurze, a świat wykorzystujący tę technologie będzie o wiele bardziej otwarty niż moglibyśmy sobie wyobrazić. Inteligentne miasta to dopiero początek.

- Sztuczna inteligencja nie jest bronią. Szanujemy cyfrową suwerenność każdego kraju. Musimy przestrzegać prawa każdego kraju i regionu, w którym działamy, a także prawa międzynarodowego. Na tej podstawie wykorzystujemy nowe technologie z korzyścią dla ludzkości. Jeśli jakiś kraj odrzuci naszą nową technologię, nie wyprowadzimy jej tam – konkluduje Ren.
PK

a