poniedziałek, grudzień 05, 2022
Follow Us
poniedziałek, 09 grudzień 2019 12:44

Polish Market: Perły Polskiej Gospodarki - 2019

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)

We wtorek 10 grudnia 2019 roku na Zamku Królewskim w Warszawie odbędzie się wielka Gala Pereł Polskiej Gospodarki. Zostaną ogłoszone wyniki XVII edycji rankingu najlepszych przedsiębiorstw przez anglojęzyczny magazyn ekonomiczny „Polish Market” dla oraz wręczone honorowe Perły za zasługi w obszarze nauki, kultury, sportu, wartości patriotycznych i społecznych.

Ranking Perły Polskiej Gospodarki jest jednym z najstarszych i miarodajnych badań polskich przedsiębiorstw. Ogłoszenie wyników przez redakcję „Polish Market” jest jednym z najważniejszych wydarzeń gospodarczych w Polsce. Wydarzenie budzi ogromne zainteresowanie biznesmenów, artystów, naukowców, sportowców i polityków. 

Tytuł „Perły Polskiej Gospodarki” jest przyznawany dla najlepszych podmiotów gospodarczych, na podstawie szczególnych kryteriów i metodologii. Badanie rankingowe kondycji polskich przedsiębiorstw jest przeprowadzane według specjalnego algorytmu opracowanego przez naukowców ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Przedsiębiorstwa są szeregowane przy pomocy międzynarodowych wskaźników audytorskich. Watro podkreślić, że udział w Rankingu Perły Polskiej Gospodarki nie wiąże się z żadnymi kosztami, co potwierdza wyjątkowy i rzetelny charakter rankingu.

Badanie rankingowe Perły Polskiej Gospodarki obejmuje ponad 2.000 przedsiębiorstw, których przychody z całokształtu działalności gospodarczej w okresie roku wyniosły:

  • co najmniej 100 milionów złotych – Perły Duże,
  • powyżej 1 miliarda złotych – Perły Wielkie.

Ponadto podczas uroczystości zostaną przyznane nagrody honorowe. Za zasługi w obszarze kultury w 2019 roku otrzymają je: 

  • gitarzysta Janusz Strobel, 

  • kompozytor Krzesimir Dębski, 

  • malarka Maria Wollenberg-Kluza i 

  • aktor Emilian Kamiński – twórca Teatru Kamienica. 

Perłami za wartości patriotyczne zostaną wyróżnieni:

  • Fundacja Sprzymierzeni z GROM

  • oraz żołnierz Armii Krajowej Ryszard Witkowski.

a