Wydrukuj tę stronę
wtorek, 26 listopad 2019 17:19

Rekordowe Przychody Best Reisen Wyróżniony

Napisane przez JEN
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Polacy pokochali kierunki egzotyczne, dlatego Best Reisen stale poszerza swoją ofertę Leila ben Arfi Polacy pokochali kierunki egzotyczne, dlatego Best Reisen stale poszerza swoją ofertę Leila ben Arfi mat.pras

Best Reisen podsumował sprzedaż w pierwszych dziewięciu miesiącach 2019 roku. Przychody z tytułu organizacji imprez turystycznych wzrosły aż o 68,1 proc. rok do roku, głównie za sprawą rosnącego popytu na wycieczki do dalekich krajów, które odpowiadają za 69,8 proc. całkowitych przychodów firmy.

Najlepiej sprzedaje się egzotyka

Obrót z tytułu sprzedaży wyjazdów egzotycznych zwiększył się o 86,7 proc. rok do roku. Dzięki bogatemu doświadczeniu i zaufaniu agentów biuro utrzymuje pozycję lidera w tym segmencie i to mimo stale rosnącej konkurencji na rynku.

W okresie od stycznia do września wyraźnie zwiększył się też zysk operacyjny, który na 30.09.2019 r. wyniósł 2,13 mln zł i był o 18 proc. wyższy niż przed rokiem. - Choć rok jeszcze się nie skończył, widzimy, że będzie rekordowy zarówno pod względem przychodów jak i zysku operacyjnego, który już dziś przekroczył nasze oczekiwania – mówi Leila ben Arfi, prezes Best Reisen. - Wzrosty, jakie notujemy, są potwierdzeniem, że przyjęta przed laty strategia, sprawdza się. Nasza sytuacja finansowa jest bardzo stabilna, a w przyszłość spoglądamy z optymizmem – dodaje.

Polacy pokochali Zjednoczone Emiraty Arabskie i Malediwy

Nadal najważniejszym kierunkiem dla Best Reisen są Zjednoczone Emiraty Arabskie, w pierwszych dziewięciu miesiącach przychody ze sprzedaży wyjazdów do tego kraju były o 104,15 proc. wyższe rok do roku, a liczba klientów przekroczyła 4 tys. osób. Drugą najszybciej rosnącą destynacją są Malediwy - tu wartość sprzedaży wzrosła o 53,95 proc.

Polacy pokochali kierunki egzotyczne, dlatego Best Reisen stale poszerza swoją ofertę. W sezonie zimowym turyści polecą z biurem także do Meksyku i na Karaiby. Kolejną nowością są wyjazdy na Filipiny, zarówno pobytowe jak i w opcji „island hoping”, w czasie której odwiedza się kilka wysp. - Dzięki współpracy z bardzo doświadczonym partnerem oferujemy świetny produkt w atrakcyjnej cenie. To dobra wiadomość także dla agentów, którzy mogą zaproponować klientom jeszcze więcej opcji wyjazdowych z Best Reisen – dodaje prezes Leila ben Arfi.

Wycieczki w Best Reisen - dobra cena

To, że firma sprzedaje wycieczki w korzystnych cenach, potwierdza również Andrzej Betlej, prezes instytutu TravelDATA. W ostatniej analizie cen na Lato 2020 z 12.11.2019. wskazuje, że Best Reisen jest jednym z liderów pod względem ich atrakcyjności. Oferty touroperatora zostały opisane mianem „taniej od średniej”. Dla porównania w analogicznym okresie roku poprzedniego były droższe niż przeciętnie.

Sprawdzone kierunki Europa i Afryka Północna

Touroperator dalej zamierza rozwijać ofertę do krajów europejskich i Afryki Północnej.

- Częściowo programy te będą realizowane na bazie przelotów regularnych, głównie w oparciu o siatkę przewoźników niskokosztowych, częściowo w ramach rejsów czarterowych. W tym segmencie stawiamy głównie na Maltę i Egipt, ale będziemy rozwijać też programy do innych typowo wakacyjnych kierunków – zapowiada Leila ben Arfi. Egipt jest najważniejszym krajem w ofercie czarterowej – tu wzrost przychodów do września 2019 roku był wyższy o 55,78 proc. rok do roku.

- W kraju faraonów nowością są hotele znanych sieci Albatros i La Branda na gwarancji. Touroperator poszerzył też na Lato 2020 program do Turcji i Tunezji.

Artykuły powiązane

© 2019 KURIER365.PL