sobota, listopad 26, 2022
Follow Us
niedziela, 10 listopad 2019 13:33

Building Bridges in V4 Aviation Community - konferencja w Bielsku Białej

Napisane przez mat.pras
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Współpraca przemysłowa i naukowo – badawcza sektora lotniczego Grupy Wyszehradzkiej Współpraca przemysłowa i naukowo – badawcza sektora lotniczego Grupy Wyszehradzkiej mat.pras

„Building Bridges in V4 Aviation Community" konferencja lotnicza organizowana przez Związek Pracodawców Klastry Polskie i Śląski Klaster Lotniczy wraz z Partnerami z krajów Grupy Wyszehradzkiej odbędzie się w dniach 25-26 listopada br. w Bielsku-Białej.

Konferencja jest organizowana w ramach projektu realizowanego przez Śląski Klaster Lotniczy przy wsparciu Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego z siedzibą w Bratysławie.

Przemysł lotniczy jest jednym z najbardziej globalnych rodzajów działalności gospodarczej. Światowej konkurencji nadają ton wielcy międzynarodowi gracze, a jednocześnie duża ilość innowacji powstaje w małych i średnich przedsiębiorstwach, które muszą organizować się w większe grupy, np. klastry, w celu tworzenia wspólnej oferty dla wielkich partnerów. Umowy zawierane przez producentów samolotów mają często charakter transgraniczny. Kraje V4, których bliskość kulturowa i geograficzna predestynuje takie działania, powinny podążać podobną drogą rozwoju. 

Konferencja podzielona jest na trzy bloki tematyczne: 

  • Współpraca przemysłowa i naukowo – badawcza sektora lotniczego Grupy Wyszehradzkiej

  • Drony (bezpilotowe statki latające) – innowacyjna gałąź przemysłu lotniczego

  • Współpraca międzysektorowa przemysłu lotniczego. Wspólne rozwiązania przemysłowe, technologiczne i badawcze. Konsekwencje rewolucji przemysłowej 4.0.

Wśród potwierdzonych uczestników konferencji są m.in. Małgorzata Darowska, Pełnomocnik Ministra Infrastruktury  ds. UAV, U-Space, Beata Białowąs, Członek Zarządu Województwa Śląskiego oraz Kazimierz Karolczak, Przewodniczący Metropolii Górnośląsko- Zagłębiowskiej.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Wszystkich zainteresowanych udziałem w konferencji serdecznie zapraszamy i prosimy o wypełnienie formularza rejestracyjnego 

Strona konferencji/rejestracja: www.v4bridges.aerosilesia.eu

Miejsce konferencji: Hotel na Błoniach, ul. Pocztowa 39, 43-309 Bielsko-Biała

a