niedziela, styczeń 29, 2023
Follow Us

Nawrocki

poniedziałek, 30 wrzesień 2019 12:05

MLEKOVITA otrzymała nagrodę „Przedsiębiorcy transformacji” Wyróżniony

Napisane przez mat.pras/TB
Oceń ten artykuł
(1 głos)
– To dla nas zaszczyt znaleźć się w gronie nagrodzonych tytułem „Przedsiębiorcy Transformacji” – powiedział Dariusz Sapiński, Prezes Zarządu Grupy MLEKOVITA – To dla nas zaszczyt znaleźć się w gronie nagrodzonych tytułem „Przedsiębiorcy Transformacji” – powiedział Dariusz Sapiński, Prezes Zarządu Grupy MLEKOVITA mat.pras/RED

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii przyznało nagrody “Przedsiębiorcy Transformacji”, Mlekovita zwyciężyła w kategorii “Międzynarodowy lodołamacz”.

MLEKOVITA obecna jest na 159 rynkach całego świata (28 państw Unii Europejskiej i 131 poza UE), co plasuje ją w czołówce polskiego eksportu. To firma ze 100-procentowym polskim kapitałem, która dostarcza na rynki zagraniczne już ponad 1000 produktów, dostępnych w pełnej ofercie detalicznej. Tylko w 2018 r. wyeksportowała ok. 30% swojej produkcji. 

MLEKOVITA znalazła się w zaszczytnym gronie 8 firm, które otrzymały od Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii nagrody „Przedsiębiorcy Transformacji". Firma zwyciężyła w kategorii „Międzynarodowy lodołamacz”. Nagrody wręczyła Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwiga Emilewicz w trakcie Forum Sukcesu Polskiego Biznesu 1989-2019 w Poznaniu. 

Nagroda została przyznana polskim firmom, które przyczyniły się do rozwoju i promocji polskiej gospodarki w minionym trzydziestoleciu. Zwycięzców w ośmiu kategoriach (Globalny Gracz, Lider wzrostu, Technologiczny rewolucjonista, Osobowość biznesu, Biznes z wizją, Międzynarodowy lodołamacz, Przyjaciel polskiej gospodarki, Millenialsi transformacji) wybrała 14-osobowa kapituła.

– To dla nas zaszczyt znaleźć się w gronie nagrodzonych tytułem „Przedsiębiorcy Transformacji”. Cieszymy się, że nasz wieloletni wkład w polską gospodarkę i jej promocję, również poza granicami naszego kraju, został doceniony przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. Jako lider branży w eksporcie jesteśmy dumni, że marka MLEKOVITA znana jest na całym świecie, a jej produkty od wielu lat cieszą się dużą popularnością nie tylko wśród polskich konsumentów – powiedział Dariusz Sapiński, Prezes Zarządu Grupy MLEKOVITA.

O sukcesie MLEKOVITY w kraju i za granicą świadczą także rekordowe przychody notowane w ostatnim półroczu, najwyższe w ponad 90-letniej historii działalności. W 2018 r. firma powiększyła aż 16-krotnie swoje przychody w porównaniu do ostatnich 20 lat działalności. Corocznie notuje wzrost ok. 10%, czyli pięciokrotnie szybciej niż rynek. Wyniki pierwszej połowy 2019 r. pozwalają przewidywać, że w całym br. firma przekroczy wartość 5 miliardów złotych przychodu. Osiągnięcie tych wyników możliwe było m.in. dzięki współpracy z polskimi rolnikami, od których MLEKOVITA w pierwszych pięciu miesiącach tego roku skupiła aż 1,2 mld litrów mleka.

Forum Sukcesu Polskiego Biznesu 1989-2019 zgromadziło w Poznaniu liczne grono przedsiębiorców, wystawców i ekspertów z Polski i zagranicy. Jego celem było uczczenie 30-lecia wolnej gospodarki w Polsce.

a