wtorek, maj 24, 2022
Follow Us
czwartek, 14 luty 2019 12:58

XXVI Welconomy Forum 2019 in Toruń Wyróżniony

Napisane przez Redakcja
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Niepodległa – nowe wyzwania, to temat przewodni nadchodzącego Welconomy Forum in Toruń, jednego z największych wydarzeń gospodarczych w Polsce.

Forum odbędzie w dniach 18-19 marca w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki-Toruń oraz w Hotelu Copernicus Toruń.

Sesję inaguracyjną, 18 marca o godz. 10, otworzy prof. Jerzy Buzek, były premier RP i Przewodniczący Parlamentu Europejskiego. Następnie dyskusję poprowadzi Michał Kleiber, były Minister Nauki i Prezes Polskiej Akademii Nauk, w której udział wezmą m.in. Henryk Kowalczyk, Minister Środowiska; dr Jerzy Kwieciński, Minister Inwestycji i Rozwoju; Marek Zagórski, Minister Cyfryzacji oraz dr Marek Cywiński, Prezes Kapsch Telematic Services.

W trakcie Welconomy Forum będzie można spotkać wielu znamienitych uczestników; będą to eksperci, przedstawiciele rządu i samorządów, politycy, przedstawiciele nauki, przedsiębiorcy, a także dziennikarze mediów ogólnopolskich i branżowych.

Prelegenci występujący podczas Welconomy będą reprezentować nie tylko różne branże i sektory rynku, ale też i poglądy, dzięki czemu bieżące tematy polityczno- gospodarcze będą analizowane z wielu perspektyw, dając pełen obraz rzeczywistości.


Międzynarodowy wymiar Welconomy

Forum podzielone jest na dwie części, konferencyjną i warsztatową. Dyskusje będą prowadzone w ramach 30 paneli tematycznych. Podczas Welconomy zostaną również poruszone sprawy międzynarodowe. W ramach kontynuacji tematyki związanej z krajami, które były prezentowane na Welconomy w latach ubiegłych, takich jak Rosja, Kazachstan, Białoruś i Indie, analizowana będzie współpraca handlowa tych państw z naszym krajem. Forum będzie również platformą do rozmów na temat możliwości inwestycyjnych w państwach promowanych podczas obecnej edycji Welconomy; Brazylii, Iraku, Angoli i Indonezji.

Wydarzenie jest adresowane do wszystkich zainteresowanych współpracą gospodarczą z naszym krajem oraz zakupem polskich towarów i usług. Welconomy daje możliwość nawiązania nowych kontaktów, co może zaowocować podpisaniem w przyszłości nowych kontraktów handlowych.

W czasie Forum, tradycyjnie, zostaną przyznane nagrody osobom i firmom zasłużonym dla polskiej gospodarki. Po raz drugi zostanie wręczona nagroda „Szmaragd Welconomy” dla osoby, która swoją działalnością budzi wielkie nadzieje dla rozwoju naszego kraju. Nowością będzie natomiast nagroda „Ambasadora Welconomy” w kategorii „Bezpieczne i Ekologiczne Wakacje”, która zostanie przyznana w ramach letniej działalności Stowarzyszenia.

Głównymi współorganizatorami Welconomy Forum 2019 in Toruń są: Województwo Kujawsko-Pomorskie, Gmina Miasta Toruń, Kapsch Telematic Services oraz Poczta Polska.

a