czwartek, luty 09, 2023
Follow Us

Nawrocki

środa, 13 luty 2019 11:37

Uczniowie szkół podstawowych - zapraszamy do konkursu! Wyróżniony

Napisane przez Redakcja
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Uczniowie szkół podstawowych - zapraszamy do konkursu! fot. facebook.com/olimpiadyspecjalne

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych do udziału w wyjątkowym konkursie Olimpiad Specjalnych Polska przed Światowymi Letnimi Igrzyskami Olimpiad Specjalnych Abu Dhabi 2019. 

 
 
Konkurs ma na celu zachęcenie do kibicowania Polskiej Reprezentacji Olimpiad Specjalnych, która już w marcu 2019 r. będzie rywalizować na Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Zadaniem uczestników konkursu jest stworzenie krótkiego filmiku, dopingującego Polską Reprezentację Olimpiad Specjalnych. Szczegóły znajdą Państwo w załączonych materiałach i regulaminie konkursu. Zwycięskie filmiki zostaną wyświetlone podczas oficjalnego wręczenia Nominacji Olimpijskich z udziałem władz państwowych, ambasadorów  i członków Reprezentacji, 7 marca 2019r. w Warszawie w Hotelu Marriott.
 
Dla zwycięzców konkursu przewidzieliśmy nagrody w postaci wyjazdu dla 30 osób na największe targi sportowe w Polsce „Go Active Show” 24 maja 2019 r. w Nadarzynie pod Warszawą, a także Statuetkę Przyjaciela Olimpiad Specjalnych Polska.
 
Do 15 lutego zainteresowana szkoła powinna przesłać zgłoszenie udziału, dostępne na stronie:http://olimpiadyspecjalne.pl/kim-jestesmy/aktualnosci/5811/uczniowie-szkol-podstawowych-zapraszamy-do-konkursu
Do 28 lutego nagrajcie krótki filmik (max. 45 sekund) z hasłem dopingującym Polską Reprezentację Olimpiad Specjalnych na Światowe Letnie Igrzyska w Abu Dhabi, zamieśćcie go na profilu Facebook Waszej szkoły i prześlijcie link do nas na[email protected]pl

XV Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Abu Dhabi będą trwać od 14 do 21 marca 2019 roku. W wydarzeniu weźmie udział ponad 7 tysięcy sportowców z ponad 170 krajów świata.

W igrzyskach weźmie też udział ponad 2600 trenerów, 6 tysięcy członków rodzin oraz ponad 20 tysięcy wolontariuszy z całego świata. Igrzyska w Zjednoczonych Emiratach Arabskich będą największą sportową i społeczną imprezą na świecie w przyszłym roku.

Polska reprezentacja będzie liczyć 90 osób, w tym 64 zawodników i 26 trenerów, lekarzy i sztabu kadry.

Podczas poprzednich Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w 2015 roku w Los Angeles polscy sportowcy z niepełnosprawnością intelektualną zdobyli aż 66 medali: 29 złotych, 18 srebrnych i 19 brązowych krążków.

Olimpiady Specjalne są jednym z trzech filarów ruchu olimpijskiego na świecie - obok Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpiady – ruchem sportowym, dedykowanym osobom z niepełnosprawnością intelektualną. Olimpiady Specjalne zrzeszają ponad 5,3 miliona sportowców reprezentujących 32 dyscypliny sportowe z ponad 170 krajów. Olimpiady Specjalne są oficjalnie uznane przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski.

W 2019 roku Olimpiady Specjalne kontynuują kampanię #Grajmy Razem oraz nagłaśniają jubileusz 50 lecia Special Olympics. Dzięki wsparciu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Ministerstwa Sportu i Turystyki prowadzona jest kampania, której celem jest zachęcenie Polaków do otwartości, akceptacji różnorodności, kibicowania sportowcom Olimpiad Specjalnych na arenach sportowych oraz uzmysłowienie Im, że Olimpiady Specjalne są trzecim filarem ruchu olimpijskiego, a sportowcy z niepełnosprawnością intelektualną, tak jak pełnosprawni olimpijczycy i paraolimpijczycy reprezentują nasz kraj i zdobywają dla nas medale. #Grajmy Razem to reklamy prasowe, outdoorowe, telewizyjne, które pokazują pozytywny wizerunek naszych zawodników w życiu codziennym i sportowym.

Polska była pierwszym krajem Europy Środkowo-Wschodniej, w którym ruch Olimpiad Specjalnych rozpoczął działalność, na początku lat osiemdziesiątych. W naszym kraju Olimpiady Specjalne to ponad 17 tysięcy zawodników, 1,5 tysiąca trenerów i 4 tysiące wolontariuszy zrzeszonych w 507 klubach w 18 Oddziałach Regionalnych, którymi kieruje Biuro Narodowe. Ambasadorami Olimpiad Specjalnych Polska są wybitne postaci sportu, kultury, polityki i mediów, m.in.: Ewelina Lisowska, Piotr Adamczyk, Kinga Baranowska, Mariusz Fyrstenberg, Roman Kosecki, Łukasz Kubot, Jakub Wesołowski, Andrzej Wrona, Grzegorz Tkaczyk, Zygmunt Chajzer, Marcin Matkowski, Michał Olszański, Cezary Pazura, Andrzej Supron, Michał żewłakow, Paweł Papke, Sebastian Świderski, Monika Pyrek, Magdalena Różczka.

Olimpiady Specjalne Polska są objęte Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP, Agaty Kornhauser-Dudy.

 

a