Wydrukuj tę stronę
czwartek, 20 wrzesień 2018 13:08

Uroczystość wręczenia stypendiów podopiecznym Fundacji Dorastaj z Nami

Napisane przez Redakcja
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W Belwederze odbyła się uroczystość przekazania stypendiów podopiecznym Fundacji Dorastaj z Nami.

7 września 2018 roku w ramach „Ogólnopolskiego Programu Pomocy Systemowej – Koalicja: Razem dla Bohaterów”, stypendia z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy i Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Dudy otrzymały dzieci, których rodzice zginęli, bądź zostali poszkodowani na służbie.

To był znaczący moment w życiu Fundacji i jej podopiecznych, pełen doniosłych słów i wielkich wzruszeń.

Prezydent Andrzej Duda zwracając się do podopiecznych powiedział: Dzisiejsza uroczystość to przykład solidarności: solidarności międzyludzkiej, także solidarności z państwem polskim. Podkreślił, że Fundacja Dorastaj z Nami – realizując program stypendialny – wykonuje „niezwykle ważną misję” na rzecz kraju. – Misję upamiętnienia i zadośćuczynienia ludziom, którzy są bohaterami Polski, którzy w służbie dla swoich bliźnich gotowi byli oddać życie – wyjaśnił. Prezydent RP zwrócił uwagę na niezwykłą rolę, jaką w codzienności „ludzi, którzy idą do służby wiążącej się z niebezpieczeństwem utraty życia” odgrywa świadomość, że nigdy „ich najbliżsi nie pozostaną sami”, a ich dzieci zostaną otoczone opieką i troską.

W tym roku Fundacja przyjęła 24 nowych dzieci. To oznacza, że w trakcie służby 2 żołnierzy, 11 policjantów i 2 strażaków straciło życie, a dwóch żołnierzy zostało ciężko poszkodowanych.

„Chciałabym zapewnić, że teraz Wy jesteście naszymi bohaterami, dzięki Wam czujemy, że nie jesteśmy sami w swoim cierpieniu, że praca naszych rodziców była ważna. Dzięki Wam powracamy do życia. Wiemy, że nie możemy zawieść. Dziękujemy!”. Takimi słowami podziękowała podczas uroczystości Wiktoria wszystkim darczyńcom i osobom zaangażowanym w działania Fundacji.

Wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tego doniosłego wydarzenia serdecznie dziękujemy.

 

Artykuły powiązane

© 2019 KURIER365.PL