czwartek, grudzień 07, 2023
Follow Us
czwartek, 14 grudzień 2017 13:13

Plusy tygodnia Gazety Finansowej

Napisane przez GF
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Gazeta Finansowa ponownie wyróżniła insytucje i osoby Plusami Tygodnia. Za miniony tydzień nagrody otrzymali Roman Budzinowski i Biełsat TV.

Biełsat TV

Wszystko zaczęło się 10 lat temu. Za naszą wschodnią granicę dotarł sygnał pierwszej niezależnej telewizji - Biełsatu. Dla Białorusi, ostatniego państwa w Europie, którym rządzi despota i dyktator, to był powiew demokracji, namiastka zmian i przyczynek do marzeń o innym życiu. Przy wsparciu Polaków, Biełsat jest tworzony przez Białoruskich dziennikarzy, dla których aresztowania, grzywny, a nawet pobicia, to codzienność. Taka jest jednak cena prawdy i wolnych mediów, którą Białorusini płacą z podniesioną głową i włączoną kamerą!

prof. dr hab. Roman Budzinowski przewodniczący Polskiego Stowarzyszenia Prawników Agrarystów

Od wielu miesięcy politycy przekonują nas, że rodzima gospodarka gna do przodu! Wciąż słyszymy o innowacjach, inwestycjach zachodnich gigantów i nowych technologiach wdrażanych na lokalny, polski rynek. Warto też wiedzieć, że w cieniu tych działań świetnie radzi sobie polska wieś! Mowa tu nie tylko o rolnikach i ich pracy, ale też o rozwiązaniach prawno-ekonomicznych, które tą pracę ułatwiają. W 2018 r. Polska będzie gospodarzem Światowego Kongresu Prawa Rolnego, do organizacji którego przyczynił się właśnie prof. Budzinowski. A to oznacza, że świat nas docenił!

a