sobota, maj 18, 2024
Follow Us
piątek, 09 grudzień 2016 14:40

Wizjonerzy XXI wybrani Wyróżniony

Napisane przez Informacja prasowa
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Wizjonerzy XXI wybrani http://www.lazienki-krolewskie.pl/


Prof. Henryk Skarżyński został uhonorowany nagrodą "Wizjonerzy XXI wieku", przyznawaną przez Tygodnik "Wprost", za wizję, pasję i sukces. Uroczysta gala odbyła się 7 grudnia 2016 r. w Starej Oranżerii w Łazienkach Królewskich w Warszawie.


Wręczenie nagród poprzedziła debata "Od wizji do realizacji", w której udział wzięli: prof. Henryk Skarżyński, Piotr Woźniak, prezes zarządu PGNIG, Przemysław Rasz, prezes zarządu Icopal, Tadeusz Zielniewicz, dyrektor Muzeum Łazienki Królewskie, oraz Michał Lisiecki, prezes zarządu PMPG Polskie Media. Uczestnicy dyskusji mówili m.in. o swoich zawodowych wizjach, i o tym, dlaczego postanowili je zrealizować, a także na jakie przeszkody natrafiali, wcielając pomysły w życie. Debatę rozpoczął prof. Henryk Skarżyński, który opowiedział o sukcesach klinicznych, naukowych, dydaktycznych i organizacyjnych, jakie osiągnął wraz z zespołem Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu w ciągu mijających właśnie 20 lat istnienia placówki.
- Mówiąc „Wprost” – rozpoczął z humorem prof. Skarżyński - dziś możemy mówić o naszym sukcesie w skali globalnej. W Światowym Centrum Słuchu wykonujemy dziennie najwięcej w świecie operacji poprawiających słuch. To jest wielokrotnie więcej niż czołowe ośrodki z USA i Europy. Nie ma innego ośrodka, który chociażby w połowie miał tak dobry wynik! – dodał już z powagą prof. Skarżyński.
Na pytanie prowadzącego debatę red. naczelnego Tygodnika „Wprost” Jacka Płochopnia, jak się taki sukces osiąga prof. Skarżyński mówił:
- Najważniejsza jest wiara w to, że nam się uda. Trzeba też mieć rozeznanie jakie są potrzeby w danej dziedzinie. Gdyby, bowiem słuch nie był podstawą rozwoju współczesnego społeczeństwa i gdyby nie miał takiego wpływu na współczesną komunikację między ludzką, od której zależy co zapamiętujemy, przetwarzamy, przekazujemy dalej, to zapotrzebowanie na naszą pomoc byłby pewnie mniejsze. Trzeba też pamiętać, że kryje się za tym ogromnie ciężka praca i ryzyko.
W trakcie debaty padały też pytania dotyczące barier i ograniczeń, na które napotykaj ludzie sukcesu. Profesor Skarżyński zwrócił wtedy uwagę, że najważniejsza jest umiejętność postrzegania trudności nie jako zagrożenia, ale jako szansę rozwoju.
Nagrody "Wizjonerzy XXI wieku" przyznawane są osobom, które w życiu zawodowym działają z pasją, realizują swoje wizje i są nastawione na odnoszenie sukcesów. Tegoroczni laureaci zostali wyłonieni na podstawie sondażu, przeprowadzonego wśród ponad 40 menadżerów i ekspertów rynkowych.
Red. Rita Schultz z Tygodnika „Wprost”, zapraszając prof. Skarżyńskiego na scenę przypomniała pionierskie osiągnięcia kliniczne Profesora: pierwszą w Polsce operację wszczepienia implantu ślimakowego osobie niesłyszącej, pierwszą w świecie operację wszczepienia implantu ślimakowego osobie dorosłej, a następnie dziecku z częściową głuchotą, uruchomienie programu leczenia głuchoty w Polsce za pomocą implantów słuchowych. Odbierając nagrodę prof. Henryk Skarżyński szczególne podziękowania skierował do zespołu, z którym współpracuje od 25 lat.
Nagrody "Wizjonerzy XXI wieku", edycja 2016, otrzymali także: Izabela Albrychiewicz, prezes MEC Poland, Grzegorz Brona, prezes CREOTECH, Jarosław Fijałkowski, prezes Real2b Development, Przemysław Rasz, prezes Icopal, Piotr Woźniak, prezes PGNIG, Izabella Wałkowska, prezes zarządu Plastwil, oraz Tadeusz Zielniewicz, dyrektor Muzeum Łazienki Królewskie.

a