niedziela, kwiecień 05, 2020
Follow Us
poniedziałek, 17 październik 2016 13:48

Sukces pierwszego Kongresu Zdrowia

Napisane przez Zofia Kast
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Sukces pierwszego Kongresu Zdrowia fot. kongrezdrowia.pl

Ponad 600 ekspertów, w tym naukowców, lekarzy, ekonomistów i pracodawców wzięło udział w I Kongresie Zdrowia zorganizowanym przez Pracodawców RP. Wspólnie podjęliśmy się próby analizy systemu zdrowotnego w Polsce z perspektywy środowiska medycznego, pracodawców, a przede wszystkim pacjenta. Celem tych działań było przygotowanie jak najlepszych rekomendacji dla decydentów, które zebraliśmy w specjalnym dokumencie przekazanym na ręce Ministra Zdrowia - Konstantego Radziwiłła.

Księga Rekomendacji, to jedno z najważniejszych osiągnięć Kongresu. Dokument został przygotowany przez 120 ekspertów pracujących w ramach przygotowań do wydarzenia. W trakcie Kongresu projekty postulatów zostały przedyskutowane i uzupełnione w trakcie paneli dyskusyjnych. Księga Rekomendacji to ponad 80 propozycji rozwiązań, które mogą pomóc w usprawnieniu systemu ochrony zdrowia w Polsce.

W ciągu dwóch dni kongresu odbyło się 16 warsztatów tematycznych, wśród nich te poświęcone dostosowaniu oferty szpitali względem potrzeb pacjentów, roli pacjenta w systemie opieki zdrowotnej, inwestycji w zdrowie, paradygmatu odwróconej piramidy świadczeń, opieki koordynowanej, nowoczesnej medycyny pracy oraz jakości jako wartości dla pacjenta.

Wyróżnienia w konkursie „Zdrowy pracownik, zdrowa firma"

Podczas Kongresu Zdrowia Pracodawców RP ogłoszeni zostali zwycięzcy konkursu „Zdrowy pracownik, zdrowa firma". Organizacja zrzeszająca pracodawców nagrodziła dwie firmy, które w szczególny sposób dbają o stan zdrowia swoich pracowników, a także wyróżniła dziewięć firm, których działania również powinny być stawiane za wzór dla pozostałych pracodawców.

W kategorii Małe Przedsiębiorstwa wyróżnione zostały dwie firmy: Horus Innowacyjne Materiały Przemysłowe Sp. z o.o. oraz firma Polmass S.A. z Bydgoszczy za motywowanie pracowników do aktywnego oraz zdrowego trybu życia.

W kategorii Średnie Przedsiębiorstwa wyróżnienia przyznano firmie Farm Frites Poland Sp. z o.o. za promowanie aktywności fizycznej pracowników, zdrowego odżywiania i work-life balance oraz podjęcie wyjątkowego wysiłku w zakresie profilaktyki zdrowotnej. Wyróżnione w tej kategorii zostały też firmy Johnson & Johnson Poland Sp. z o.o. i Sodexo Benefits and Reward Services Polska.

W kategorii Duże Przedsiębiorstwa zwyciężyła firma Volkswagen Poznań Sp. z o.o. za strategiczne, kompleksowe podejście do ochrony zdrowia pracowników, poprawy ich komfortu życia i pracy oraz działania wspomagające zachowanie równowagi między pracą a życiem prywatnym. Wyróżnienia w tej kategorii uzyskały: Coca-cola HBC Polska Sp. z o.o., Grupa Azoty S.A., Koleje Mazowieckie – KM Sp. z o.o., Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o., a także PwC Polska.

Organizatorem Kongresu byli Pracodawcy Rzeczpospolitej RP, zaś współorganizatorami: Związek Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA, Grupa LUX MED, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szpitali Prywatnych, Polska Federacja Szpitali, Porozumienie Zielonogórskie oraz Pracodawcy Medycyny Prywatnej. Partnerem merytorycznym Kongresu był Instytut Zdrowia i Demokracji.

a