wtorek, luty 27, 2024
Follow Us
środa, 28 wrzesień 2016 17:18

LZMO laureatem nagrody Business Premium Wyróżniony

Napisane przez Informacja prasowa
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

26 września br., magazyn Bloomberg Businessweek Polska przyznał nagrody Business Premium 2016 za usługi wyróżniające się jakością, nowoczesnością i dopasowaniem do potrzeb rynkowych. W gronie laureatów znalazła się fabryka LZMO za produkt – „izostatyczne wkłady kominowe", które wyróżniają się najwyższą jakością.


Po raz trzeci magazyn Bloomberg Businessweek Polska nagrodził usługi i produkty dla biznesu, biorąc pod uwagę ich jakość, dostosowanie do potrzeb rynkowych, nowoczesność, efektywność, wychodzenie naprzeciw zainteresowaniom klientów. Projekty, które zyskały uznanie, to zarówno te od lat wspierające biznes, jak i nowe, stworzone z myślą o wymagających klientach.
LZMO (Lubuska Fabryka Materiałów Ogniotrwałych) otrzymała nagrodę za produkowane, przez nią, metodą izostatyczną wkłady kominowe (metoda wysokich ciśnień stosowana m. in. w przemyśle kosmicznym). Można je stosować w przypadku paliwa ciekłego, gazowego, stałego zarówno suchego, jaki mokrego. Dotyczy to instalacji do wysokości 25 metrów. Wkłady kominowe, produkowane przez LZMO są odporne na tzw. szoki termiczne. Ich wytwarzanie cechuje się pełną powtarzalnością wymiarów, a co za tym idzie perfekcyjnym spasowaniem elementów, gwarantującym najwyższą szczelność. To pozwala również na szybki i sprawny montaż. Izostatyczne wkłady kominowe charakteryzują się kwasoodpornością, znikomą nasiąkliwością, wyższą efektywnością cieplną, minimalnymi oporami przepływu spalin i znikomym osadzaniem się sadzy w kominie, co ma kolosalne znaczenia dla bezpieczeństwa.
- LZMO istnieje już ponad 50 lat. Wkłady kominowe formowane metodą izostatyczną to najnowocześniejsza technologia, do tej pory stosowana m. in. w przemyśle kosmicznym i medycznym. Nagrodę Bloomberg Businessweek Polska traktuję jako dowód uznania dla produkowanych przez fabrykę kominów. Jest to zasługą pomysłodawców, twórców i realizatorów projektu, który uczynił z LZMO jeden najnowocześniejszych zakładów. – Powiedział podczas Gali Juliusz Bolek, Prezes Zarządu fabryki.
- W centrum naszego zainteresowania jest klient, stąd idea izostatycznego wkładu kominowego, który spełnia wszystkie, najbardziej wymagające, potrzeby użytkownika – jest on najwyższej jakości, niezwykle trwały, bezpieczny i łatwy w montażu. Nagoda potwierdza uznanie klientów. Dodam, że produkcja LZMO znajduje uznanie nie tylko w Polsce, ale również w Niemczech, Czechach i Austrii. – Wyjaśnił Zbigniew Piskorz, Dyrektor Sprzedaży.
Główną dziedziną działalności LZMO jest produkcja oraz handel ceramicznymi wkładami kominowymi. Spółka dysponuje unikalną w skali europejskiej technologią produkcji. Wytwarzane w technologii izostatycznego formowania ceramiczne rury kominowe są najnowocześniejszym produktem w Europie. Produkty LZMO charakteryzują się najwyższą jakością wykonania, niespotykaną trwałością, a ich montaż jest dużo łatwiejszy niż w przypadku tradycyjnych wkładów kominowych. Technologia stosowana przez fabrykę pozwala również na znaczące zmniejszenie zużycia surowców, energii oraz innych mediów (produkcja bezodpadowa, niskie współczynniki energochłonności, zamknięty obieg wody technologicznej).

a