środa, maj 18, 2022
Follow Us
poniedziałek, 30 maj 2016 13:19

Bliski wschód bliżej pacjentów

Napisane przez Witold Kołodziej
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W podwarszawskich Kajetanach, w Centrum Słuchu i Mowy Medincus miało miejsce spotkanie polskich specjalistów z delegacją Królestwa Arabii Saudyjskiej, w tym z przedstawicielem resortu zdrowia tego kraju. Spotkanie dotyczyło nawiązania współpracy oraz realizacji projektów naukowych.

Delegacji Królestwa Arabii Saudyjskiej przewodniczył dr. Taha A. Melibary, przedstawiciel Ministerstwa Zdrowia KAS. Szpital Międzynarodowego Centrum Słuchu i Mowy Medincus w Kajetanach został wybrany i zaproszony do przyjęcia gości zagranicznych przez organizatorów wydarzenia tj. przez Krajową Izbę Gospodarczą, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Polsko-Saudyjską Izbę Gospodarczą oraz Polsko-Saudyjską Radę Biznesu.

Najważniejszym punktem spotkania było ustalenie możliwości wzajemnej współpracy pod kątem wymiany specjalistów oraz doświadczeń, a także przygotowania i wdrożenia programu rehabilitacji pacjentów z Arabii Saudyjskiej. Centrum Słuchu i Mowy Medincus to ośrodek, który w pełni spełnia wymogi przedstawicieli KAS. Głównie dzięki temu, że jest to placówka medyczna świadcząca możliwość rehabilitacji: osób po protezowaniu słuchu, po wszczepieniu implantów słuchowych oraz pacjentów z szumami usznymi, a także dzięki możliwości bezpośredniej telekonsultacji ze specjalistami ze współpracujących ośrodków.

Dyrektor CSiM Medincus dr. hab. Piotr H. Skarżyński otrzymał także zaproszenie, aby zaprezentować możliwości placówki na najważniejszych konferencjach otorynolaryngologicznych, które będą odbywać się w Arabii Saudyjskiej. Współpraca naukowa pomiędzy specjalistami obu krajów trwa od wielu lat, a teraz może być to wykorzystane do stworzenia sieci telemedycznej.

Przyjazd do Kajetan przedstawicieli jednego z najbogatszych obszarów świata może okazać się bardzo istotnym punktem dla rozwoju firmy oraz jakości świadczonych usług.

a