środa, maj 25, 2022
Follow Us
piątek, 13 maj 2016 11:49

Docenieni w konkursie Market Roku – Sieci Handlowe 2016

Napisane przez mat. pras.
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Firma Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci sklepów Biedronka, została nagrodzona w konkursie Market Roku – Sieci Handlowe 2016. Decyzją jury spółka zwyciężyła w dwóch kategoriach: Najsolidniejszy płatnik i Sieć najbardziej odpowiedzialna społecznie. Konkurs zorganizowało Wydawnictwo Gospodarcze, wydawca fachowych miesięczników „Wiadomości Handlowe" i „Wiadomości Kosmetyczne".

Dla Jeronimo Martins Polska w relacjach z partnerami handlowymi priorytetem jest długofalowa, odpowiedzialna współpraca, która gwarantuje obu stronom poczucie stabilności. Wymierny przejaw tej współpracy, w zakresie uczciwych rozliczeń
z partnerami, dostrzegli jurorzy konkursu Market Roku – Sieci Handlowe 2016, przyznając JMP tytuł Najsolidniejszego Płatnika.

Spółka została również doceniona za działania w ramach odpowiedzialnego biznesu i uznana za Sieć najbardziej odpowiedzialną społecznie. Korzystając z dużej skali swojej działalności, firma od lat z pełną świadomością angażuje się w życie społeczności lokalnych, zapewniając im wsparcie w ważnych kwestiach społecznych. Tworząc partnerstwa i koalicje na ich rzecz realizuje wielowymiarowe projekty, które mają za zadanie odpowiadać na aktualne problemy i deficyty społeczne. Jurorzy konkursu docenili sieć Biedronka m.in. za program Partnerstwo dla Zdrowia, rozwijany od dziesięciu lat wspólnie z firmami Maspex i Danone oraz Instytutem Matki i Dziecka, a także za owocną współpracę z Caritas w Polsce i Federacją Polskich Banków Żywności.

W tegorocznej, drugiej edycji konkursu Market Roku – Sieci Handlowe 2016 po raz kolejny nagrodzone zostały wiodące spożywcze sieci handlowe, działające w naszym kraju. Jury, w skład którego weszło niemal 40 prezesów i dyrektorów największych firm z sektora FMCG w Polsce*, z których wiele jest także partnerami handlowymi sieci Biedronka, wyłoniło zwycięzców w dziesięciu kategoriach.

Wręczenie statuetek Market Roku – Sieci Handlowe 2016 odbyło się 10 maja br. podczas uroczystej gali wieńczącej IX Kongres Handlu i Dystrybucji. Nagrody w imieniu Jeronimo Martins Polska odebrał Maciej Łukowski, dyrektor finansowy Jeronimo Martins Polska.

* W jury znaleźli się m.in. przedstawiciele firm: Bakoma, Colian, Danone, Graal, Hochland, Lotte Wedel, Maspex, Mokate, Olewnik, Tarczyński, Sokołów i Spomlek.

a