poniedziałek, październik 02, 2023
Follow Us

Nawrocki

poniedziałek, 21 grudzień 2015 11:53

Dzieci pomagają dzieciom

Napisane przez WS
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zakończyła się 5. edycja konkurs plastycznego Astra Talent. Projekt był skierowany do najmłodszych mieszkańców m.in. Bułgarii, Czech, Chorwacji i Węgier, a także Polski. Konkurs jest jednym z wiodących projektów edukacyjnych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Tegoroczna edycja jest szczególnie ważna, ponieważ łączy się z obchodami 30-lecia firmy SES, organizatora konkursu.

Projekty uczestników, jak co roku, były oceniane przez profesjonalne jury, a także wybierane w publicznym głosowaniu odbywającym się na stronie konkursu. Zwycięzcy otrzymają nagrody, które mają inspirować ich do dalszej kreatywności, m.in. produkty firmy Apple i teleskopy SkyWatcher. Tegoroczni uczestnicy mieli za zadanie zaprojektować kartki urodzinowe z życzeniami z okazji 30-lecia SES Astra, ilustrujące to, jak wyobrażają sobie komunikację satelitarną w ciągu kolejnych 30 lat.

Astra, wiodący operator satelitarny, za każdym razem wybiera partnera charytatywnego, którego przy okazji konkursu wspiera finansowo. W tym roku najmłodsi, poprzez udział w konkursie, przyczyniają się do pomocy organizacji Lekarze Bez Granic.

a