sobota, czerwiec 12, 2021
Follow Us
środa, 16 grudzień 2015 16:19

Najlepsi zarządzający firmami Wyróżniony

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Michał Czeredys Michał Czeredys fot. Newseria Biznes

Jeden z czołowych magazynów ekonomicznych ogłosił ranking najlepszych zarządzających firmami, pytając o opinię doświadczonych menedżerów i obserwatorów rynku z różnych branż.

Wśród 21. wyróżnionych przez „Bloomberg Businessweek Polska” zdobywców tytułu „Top Menedżer 2015 roku” znalazł się Michał Czeredys, prezes spółki Arcus SA.

W uzasadnieniu wyboru Michała Czeredysa redakcja wymieniła m.in. skuteczną rywalizację z międzynarodowymi koncernami na polskim rynku informatycznym oraz upór i wytrwałość prezesa Arcus SA w walce o prawa firm-wykonawców na rynku zamówień publicznych.

Nagrodę „Top Menedżer” magazynu „Bloomberg Businessweek Polska” oprócz Michała Czeredysa otrzymali również: Rafał Brzoska (InPost), Paweł Buszman (American Heart of Poland), Tomasz Czechowicz (MCI), Adam Góral (Asseco), Zbigniew Jagiełło (PKO BP), Andrzej Klesyk (były prezes PZU), Małgorzata Kołakowska (ING Bank), Jerzy Kurella (były prezes Tauron Polska Energia), Krzysztof Jan Kurzydłowski (Narodowe Centrum Badań i Rozwoju), Krzysztof Lewandowski (Europejskie Centrum Odszkodowań), Leszek Niemycki wiceprezes Deutsche Bank Polska, Agnieszka Nogajczyk-Simeonow (PTE Allianz), Marcin Pióro (Cinkciarz.pl), Adam Purwin (PKP Cargo), dr Piotr Skarżyński (Centrum Słuchu i Mowy Medincus), Iwona Sroka (Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych), Beata Stelmach (GE), Herbert Wirth (KGHM) oraz Tomasz Hanczarek i Tomasz Misiak, współzałożyciele Workservice.

Magazyn „Bloomberg Businessweek Polska” poświęcony biznesowi, poszukuje menedżerów, którzy nie boją podejmować się szybkich i zdecydowanych decyzji biznesowy w trudnych czasach.

- Bardzo cieszę się z wyróżnienia przyznanego przez „Bloomberg Businessweek Polska”. To wyróżnienia nie tylko dla mnie, ale także dla menedżerów i pracowników Grupy Arcus, którzy angażują się w konkurowanie na trudnym rynku produktów i usług informatycznych. Jesteśmy polską firmą stworzoną od podstaw w 1987 r. i przez te wszystkie lata skutecznie konkurujemy z międzynarodowymi koncernami, wielokrotnie od nas większymi. Z dużą satysfakcją odbieram docenianie ciężkiej pracy, którą wykonujemy – komentuje Michał Czeredys, prezes Arcus SA.

Prezes Michał Czeredys w ostatnich latach angażował się w walkę o prawa wykonawców w przetargach publicznych. Jego priorytetem jest transparentność procesu, która pozwala na rzetelny wybór najlepszej oferty.

Arcus jest jednym z największych na polskim rynku dostawców zintegrowanych systemów zarządzania dokumentem i korespondencją masową. Spółka jest przedstawicielem Kyocera Document Solutions oraz Pitney Bowes w Polsce. Arcus i spółki zależne: T-matic Systems SA oraz Arcus Systemy Informatyczne Sp. z o.o. dostarczają również kompleksowych rozwiązań oraz usług z zakresu telematyki i inteligentnych sieci, a także integracji rozwiązań ICT (technologie informacyjno-telekomunikacyjne). Czwartą spółką wchodzącą w skład Grupy Arcus jest DocuSoft Sp. z o.o. produkująca systemy do obiegu informacji. Do największych klientów Grupy Arcus należą banki, firmy ubezpieczeniowe, firmy z branży telekomunikacyjnej, operatorzy pocztowi i logistyczni oraz administracja publiczna na szczeblu centralnym i lokalnym.

a