poniedziałek, lipiec 22, 2024
Follow Us
poniedziałek, 14 wrzesień 2015 10:16

Laury dla najlepszych

Napisane przez Adam Krawczyk
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Już po raz drugi Super Biznes, ekonomiczny dodatek Super Expressu, przyzna „Złote Laury". To nagrody, którymi redakcja wyróżnia osoby, firmy i instytucje, których działania mają szczególny wpływ na polską gospodarkę.

Kapituła nagrody stworzyła 12 kategorii, w tym jedną specjalną, i w każdej z nich uhonoruje statuetką jedną wyjątkową osobą lub instytucję. – Przedsiębiorczość obywateli to wiatr w żagle gospodarki, dlatego na wyróżnienie zasługują wszyscy ci, którzy rozwój przedsiębiorczości wspierają – czytamy na stronach Super Biznesu.

Wśród nominowanych do tegorocznych Złotych Laurów warto wymienić m.in. Związek Pracodawców Klastry Polskie i jej prezesa Krzysztofa Krystowskiego, w kategorii: wspieranie rozwoju przedsiębiorczości; Stowarzyszenie „Integracja i Współpraca", organizatora Forum Gospodarczego w Toruniu w kategorii: inicjatywa społeczna. Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu, prowadzony przez światowej sławy profesora Henryka Skarżyńskiego oraz firmę Diaverum Polska, która z siecią 25 specjalistycznych klinik silnie oddziałuje na poprawę jakości usług medycznych w Polsce, w kategorii: nauka i biznes, a także spółkę PKP Cargo w kategoria: transformacja, która jest przykładem pozytywnych zmian, jakie w ostatnim czasie zaszły w tym państwowym gigancie. Wśród nominowanych znalazła się także firma Jeronimo Martins Polska, czwarta w rankingu największych firm Europy Środkowo-Wschodniej. Jedną z ciekawszych kategorii jest ta, poświęcona innowacji. O laury walczą w niej m.in. Kapsch, operator systemu viaTOLL i Agencja Rozwoju Przemysłu, której celem jest m.in. wsparcie polskich firm w procesach transformacji.

Wszystkich laureatów poznamy 24 września podczas uroczystej gali w Warszawie, w Pałacu Prymasowskim. Inicjatywę „SB" wspierają m.in. ministerstwa: skarbu państwa, gospodarki, administracji i cyfryzacji, rolnictwa i rozwoju wsi, a także instytucje takie jak Związek Banków Polskich, Business Centre Club, Krajowa Izba Gospodarcza czy Pracodawcy RP. Partnerem strategicznym gali jest Bank Zachodni WBK.

a