środa, styczeń 26, 2022
Follow Us
wtorek, 28 wrzesień 2010 13:51

DOZ SA wyróżniony za działania CSR Wyróżniony

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
DOZ SA wyróżniony za działania CSR www.sxc.hu

Spółka DOZ SA, operator sieci Aptek Dbam o Zdrowie i apteki internetowej www.doz.pl została nagrodzona przez Gazetę Finansową w publikowanym co kwartał Raporcie „Społeczna Odpowiedzialność Biznesu”.

{jumi [*4]}W każdym jego wydaniu wyróżniane są firmy i instytucje, które konsekwentnie realizują programy wsparcia ważnych społecznie obszarów. DOZ SA otrzymała wyróżnienie za Programy Senior i Dla Mamy i Maleństwa. - Szczególnie cieszy fakt, że nasze działania są doceniane zarówno przez pacjentów jak i specjalistów. Rynek farmaceutyczny, to wyjątkowo wrażliwa branża, która wymaga przemyślanych, a przede wszystkim profesjonalnych działań. Dlatego nie można być obojętnym na problemy pacjentów, których sytuacja materialna utrudnia zakup leków ratujących zdrowie i życie - powiedział Piotr Kocman, p.o. prezesa DOZ SA. Programy te są odpowiedzią na poważny, społeczny problem, jakim jest niewykupywanie leków przez Polaków. Wagę problemu obrazują liczby. Blisko 4 miliony osób nie kupuje lekarstw z powodu ciężkiej sytuacji finansowej. Co trzeci z nas nie realizuje recept, co oznacza, że nie rozpoczyna lub nie kontynuuje leczenia zaleconego przez lekarza. Lekarze alarmują, że przerwanie kuracji lekowej to najczęstsza przyczyna wielu poważnych chorób. W wyniku takiej sytuacji wiele osób jest zmuszonych kontynuować dalszą kurację w szpitalu.

Obecnie,  największa w Polsce sieć Aptek Dbam o Zdrowie, realizuje specjalny program Senior, dla osób powyżej 75 roku życia, którego celem jest ułatwienie dostępu do leków. Dzięki bezpłatnej, imiennej karcie pacjenci otrzymują 25 proc. dofinansowanie na wszystkie leki na receptę dostępne w Aptekach Dbam o Zdrowie. Kolejna grupa, dla której zarówno profilaktyka, jak też zakup niezbędnych leków, nie zawsze są możliwe, to młode osoby, które właśnie założyły rodzinę. Specjalnie dla kobiet w ciąży i matek dzieci do trzech lat, Apteki Dbam o Zdrowie przygotowały program Dla Mamy i Maleństwa. Osoby, które zapiszą się do programu otrzymują specjalną kartę uprawniającą do rabatu na ponad 100 produktów, przeznaczonych dla mam i ich małych pociech. Rabat może wynosić nawet do 25 proc. ceny leków i produktów dla dzieci i mam. Karty tych programów honoruje już ponad 1200 Aptek Dbam o Zdrowie na terenie całej Polski. Od lipca 2010 roku rabaty w ramach programu obowiązują również na zakup produktów z katalogu promocyjnego dokonywane w Aptece Internetowej www.doz.pl.

DOZ SA  jest jednym z największych dostawców usług farmaceutycznych w Polsce. Powstała w 2006 r. apteka internetowa to największa wirtualna apteka w Polsce i portal o tematyce zdrowotnej, obecnie odwiedzany przez ponad 1,7 mln osób miesięcznie. Wiosną br. DOZ SA wprowadził także innowacyjna usługę Apteka SMS, dzięki której, po wysłaniu zapytania pod numer telefonu komórkowego 661 004 000, możemy sprawdzić cenę i zamówić leki w wybranej placówce.

{jumi [*9]}

a