sobota, listopad 27, 2021
Follow Us
poniedziałek, 22 czerwiec 2015 11:15

Dialog ze związkowcami nagrodzony

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Galeria Morena w Gdańsku Galeria Morena w Gdańsku fot. Carrefour

Francuska sieć handlowa została wyróżniona podczas organizowanego po raz pierwszy w Polsce zjazdu europejskich związków zawodowych sektora handlu.

Prowadzenie przez Carrefour Polska otwartego dialogu ze związkami zawodowymi zyskało uznanie Krajowej Sekcji Handlu NSZZ „Solidarność”. Przyznała ona „Wyróżnienie za prowadzenie dialogu z Organizacją Związkową NSZZ „Solidarność””. Wręczono je w czasie zjazdu UNI Europa Commerce - europejskiej federacji związków zawodowych z sektora handlu.

Wyróżniona formuła dialogu społecznego już od wielu lat wpisuje się w strategię działania Carrefour na poziomie międzynarodowym, a także gruncie polskim. Polityka personalna promująca dialog społeczny w Carrefour Polska zachęca i zobowiązuje pracowników wszystkich szczebli do aktywnego zaangażowania. W całej Polsce, przy aktywnym wsparciu dyrektorów hiper i supermarketów Carrefour, organizowane są akcje „otwartych drzwi”, które umożliwiają zatrudnionym bezpośredni kontakt z przedstawicielami związków zawodowych.

- Wyróżnienie przyznane przez tak wymagającą i ważną dla nas stronę, jaką są związki zawodowe, stanie się dla nas motywacją do dalszego doskonalenia formuły dialogu społecznego w Carrefour Polska. Podkreślenia wymaga kluczowa rola pracowników Carrefour Polska, reprezentujących z jednej strony związki zawodowe, a z drugiej dyrekcje placówek, którzy każdego dnia włączają się w proces tworzenia pomostu zrozumienia pomiędzy stronami dialogu - zadeklarowała dyrektor ds. zasobów ludzkich Carrefour Polska, Justyna Orzeł.

a