sobota, styczeń 29, 2022
Follow Us
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 127.
czwartek, 23 kwiecień 2015 23:18

Prezentacja regionu Emilia-Romagna Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Alessandro De Pedys Alessandro De Pedys fot. arch.

„Expo i Terytoria-Szlaki Smaków i Kultury” to główny temat projektu stworzonego przez rząd włoski z udziałem 19. regionów, autonomicznej prowincji Trydent a także 20. przedstawicieli włoskich konsulatów. Ambasada Włoska w Warszawie, we współpracy z Krajową Izbą Gospodarczą w Warszawie oraz Narodowa Agencja Turystyki Włoskiej (ENIT), gościła prezentację regionu Emilia-Romagna promującą jego kulturę, dziedzictwo historyczne i artystyczne, a także kuchnię.

Od Lombardii po Emilia-Romagna i jeszcze dalej, włoskie regiony przygotowują się do powitania gości na Światowej Wystawie EXPO 2015 w Mediolanie. Podobne imprezy przeprowadzono w różnych stolicach na całym świecie. Poza przyciąganiem zwiedzających oraz umacnianiem sieci stosunków międzynarodowych, impreza zwiększa widoczność regionu Emilia-Romagna jako miejsca docelowego dla turystów z całego świata a także dla biznesu i inwestycji.

Ambasador Włoch Alessandro De Pedys otworzył imprezę, przedstawiając Światową Wystawę EXPO 2015 w Mediolanie oraz plany polskiego w niej udziału. Po ich przemówieniach nastąpiły prezentacje prowadzone przez wiceprezesa Krajowej Izby Gospodarczej, Marka Kłoczko, dyr. regionalnych służb ds. umiędzynarodowienia przedsiębiorstw regionu Emilia-Romagna, Rubena Sacerdoti, a także starszego eksperta w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP), Aleksandrę Wadowską.

Za portalem waszaturystyka.pl przytaczamy fragmenty wystąpień podczas spotkania we włoskiej ambasadzie:

Ambasador Włoch w Polsce, Alessandro De Pedys, powiedział m.in.: „Tegoroczne EXPO w Mediolanie to swego rodzaju festiwal kulturalny i jednocześnie targi architektoniczne. Przecież każdy narodowy pawilon będzie zbudowany z innych materiałów budowlanych, według indywidualnych projektów. Jednym z powodów spodziewanej przez nas wielkiej frekwencji na EXPO jest temat tegorocznej wystawy – wyżywienie. Drugim powodem jest miejsce, gdzie odbywa się EXPO – Włochy, kraj, który każdy człowiek musi odwiedzić przynajmniej raz w życiu. EXPO ma zachęcić do odwiedzenia nie tylko Mediolanu, ale i wszystkich regionów Italii od północy do południa. Dzisiaj zgromadziliśmy się, by poznać ofertę regionu Emilia Romagna. To dobrze wpisujący się w tegoroczne hasło EXPO region, słynący choćby octem balsamicznym, parmezanem, ale i innymi produktami lokalnymi. To region słynnych zabytków i... Ferrari. EXPO to oczywiście możliwość zobaczenia, co mają do zaoferowania kraje z całego świata, ale przede wszystkim okazja do zapoznania się z kulturą i tradycją Italii.

Dyrektor departamentu produktu aktywności regionu Emilia Romagna, Ruben Sacerdoti, dodał: - EXPO w Mediolanie to jedno z ważniejszych wydarzeń we Włoszech w ostatnich latach. Chcemy się prezentować w Polsce, bo coraz więcej firm z naszego regionu działa w Polsce. Emilia Romagna to region bogaty kulturalnie, od Adriatyku po Parmę. Jednocześnie region dobrze skomunikowany z Europą i reszta Włoch. Mamy trzy lotniska – Parmę, Bolonię i Rimini oraz dobre połączenia komunikacyjne między ważniejszymi miejscowościami. Z Mediolanu jest do nas tylko godzina jazdy. Żywność (…)stanowi 12 proc. naszego eksportu. Mamy w regionie 41 produktów spożywczych lokalnych, Praktycznie każda miejscowość się do któregoś z nich przyznaje i każda ma na nie swój przepis. Naszą mocna stroną są zarówno produkty spożywcze, jak i przetwory. Słyniemy nie tylko z makaronów, ale na przykład również trzody chlewnej, której mamy w regionie więcej niż mieszkańców. Nasze wina nie są co prawda tak doskonałe jak toskańskie czy friulińskie, ale są coraz lepsze. Największym producentem, a i najsłynniejszym jest Barilla, znana na całym świecie. (…)Dla odwiedzających EXPO, przygotowaliśmy 80 pakietów turystycznych. Są to warianty wycieczek 1,2 i 7 dniowych. Proponujemy szlaki gastronomiczne promujące lokalna kuchnię oraz trasy po najwspanialszych zabytkach, miastach. Ponadto podczas pięciu miesięcy trwania EXPO zorganizujemy w regionie 800 imprez kulturalnych.

a