sobota, grudzień 03, 2022
Follow Us
środa, 15 kwiecień 2015 16:31

Kongres nt. Prześladowań Chrześcijan Wyróżniony

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Kongres nt. Prześladowań Chrześcijan fot. sxc.hu

„Wszyscy jesteśmy Nazarejczykami!” - pod takim hasłem CitizenGO organizuje w Madrycie w dniach 17-19 kwietnia br. największy na świecie Kongres na temat Prześladowań Chrześcijan.

W Wielki Czwartek, w Kenii grupa islamistów zamordowała 147 studentów, bo byli chrześcijanami. Przed mordem pytano studentów o religię. Muzułmanów wypuszczono, a chrześcijan zabito. To tylko jedna z wielkich tragedii. Chrześcijanie są dziś prześladowani w tak wielu miejscach świata: w Nigerii, Pakistanie, Libii, Syrii, Iraku... Na naszych oczach giną ludzie, których jedyną „winą” jest wiara. Papież Franciszek przypomniał nam o losie prześladowanyh chrześcijan podczas Drogi Krzyżowej w Wielki Piątek: - Musimy chronić naszych prześladowanych siostry i braci: wygnanych, zabijanych, ścinanych. To są nasi męczennicy. I jest ich znacznie więcej niż w pierwszych wiekach istnienia Kościoła (...).

Dlatego CitizenGO organizuje międzynarodowy Kongres na temat Wolności Religijnej „Wszyscy jesteśmy Nazarejczykami”. To będzie jedyny taki kongres na świecie. Chcemy udzielić głos prześladowanym chrześcijanom. Chcemy i musimy mówić światu o dramacie, jaki dzieje się na naszych oczach, żeby więcej ludzi zdało sobie sprawę z tej tragedii i żeby rządzący uczynili więcej dla powstrzymania tego zła, które spotyka chrześcijan. Miejsce obrad: Hotel Hesperia Madrid. Paseo de la Castellana, 57

Program Kongresu (17-19.04.2015): http://maslibres.org/wearen2015en/programme/

Wśród gości: Mąż i najmłodsza córka Asii Bibi; Kayla i Hauwa - dziewczyny, które uciekły grupie Boko Haram; Jego ekscelencja Ignatius Ephrem Youssef III Younan, Patriarcha Antiochi (Syria); Jego ekscelencja Yousif Thomas Mirkis, Arcybiskup Kirkuku i Solimanii (Irak); Jego ekscelencja Bashar Matti Warda, Arybiskup Erbilu (Irak); Pastor Edwar Awabdeh, przewodniczący sojuszu Kościołów Ewangelickich w Syrii i Libanie; Jego ekscelencja Joseph Daniami Bagobiri, Biskup Kafanchanu (Nigeria); Jego ekscelencja Oliver Dashe Doeme, Biskup Maiduguri (Nigeria).

Na początek kongresu zaplanowano film „Uwolnić Asię Bibi”, który został zrealizowany dzięki wspólnej produkcji CitizenGO, HazteOir.org, Salezjańskiego Wolontariatu Misyjngo „Młodzi Światu” oraz DOmu Wydawniczego Rafael (reż. Michał Król, Maciej Grabysa). Niebawem film będzie wyświetlany w Polsce. Realizacja tego filmu, a także Kongresu, jest możliwa tylko dzięki ofiarności Darczyńców CitizenGO. Dziękujemy Wam za Wasze zaangażowanie! Zwiastun filmu: https://www.youtube.com/watch?v=QukGzWYrEmY

Niniejsza petycja zostanie przekazana przedstawicielom prześladowanych chrześcijan jako symbol naszej solidarności z nimi. Oto treść petycji: „Do Przedstawicieli prześladowanych Chrześcijan: Na Wasze ręce składamy wyrazy wdzięczności za postawę naszych Sióstr i Braci, którzy cierpią prześladowania: za przykład silnej wiary, nadziei oraz miłości. Zapewniamy o naszej modlitwie. Z poważaniem, [Imię i nazwisko]”.

a