piątek, lipiec 12, 2024
Follow Us
wtorek, 17 marzec 2015 10:22

Projektanci dla sieci handlowej

Napisane przez mat. pras.
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

16 marca br. poznaliśmy laureatki trzeciej edycji konkursu „Młodzi projektanci dla Biedronki", organizowanego przez sieć sklepów Biedronka przy wsparciu merytorycznym Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Bluzki i T-shirty z zaprojektowanymi przez studentki nadrukami trafią do sprzedaży w czerwcu br.

Sieć sklepów Biedronka oraz Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi od 2013 roku przeprowadzają konkurs „Młodzi projektanci dla Biedronki". W pierwszych dwóch jego edycjach wzięło udział 125 studentów Katedry Ubioru, którzy zaprojektowali sukienki i tuniki oraz bluzki o charakterze wieczorowym. Poprzednie odsłony konkursu cieszyły się również dużym zainteresowaniem klientów sklepów Biedronka. Do tej pory sprzedanych zostało już blisko 40 tys. egzemplarzy sukienek, tunik i bluzek.

Laureatkami bieżącej edycji są: Marta Szatan, Ewelina Jastrzębska, Maja Bączyńska i Sandra Płokarz, które zaprojektowały nadruki na bluzki dla kobiet i - po raz pierwszy w konkursie - na T-shirty dla mężczyzn.

Drukarnie, w których wykonano nadruki, są zlokalizowane w Łodzi, co umożliwiło studentkom poznanie praktycznej strony produkcji tego typu elementów na materiałach. Dzięki zaangażowaniu autorek zwycięskich prac i współpracy z grafikami powstały wyjątkowe produkty, sygnowane metkami z logo młodych projektantek.

Celem konkursu jest wsparcie młodych, uzdolnionych projektantów w rozwoju ich kariery zawodowej. Studenci mają okazję skonfrontować swoje pomysły z potrzebami rynku, a sieć sklepów Biedronka wzbogacić swoją ofertę o atrakcyjny produkt skierowany do wszystkich klientów. Biedronka wspiera także edukację studentów poprzez finansowanie dostępu do największej, światowej platformy analizującej trendy: Worth Global Style Network*. Dzięki niemu studenci Katedry Ubioru oraz innych wydziałów mogą korzystać z najnowszych opracowań dotyczących trendów.

a