poniedziałek, grudzień 04, 2023
Follow Us
czwartek, 09 wrzesień 2010 16:07

Nagrody Forum Ekonomicznego w Krynicy

Napisane przez KW / Forum Ekonomiczne
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Nagrody Forum Ekonomicznego w Krynicy Fot. arch

Na zakończenie plenarnej sesji uroczyście ogłoszono, że Człowiekiem Roku 2009 Forum Ekonomicznego został przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso, któremu wręczono specjalną statuetkę. Firmą roku została Giełda Papierów Wartosciowych w Warszawie.

{jumi [*4]}Barroso zaznaczył, że Nagroda Człowieka roku to dla niego duży zaszczyt, tym bardziej, że otrzymał ją jako pierwszy człowiek spoza rejonu Europy Środkowo-Wschodniej. Według Barroso jest to symbol tego, że stajemy się jedną Europą.

Nagrodę firmy roku otrzymała Giełda Papierów Wartościowych, którą odebrał prezes GPW Ludwik Sobolewski. Nagroda została przyznana, w roku toczących się negocjacji dotyczących prywatyzacji GPW.

Na tegorocznym Forum już po raz trzeci zostało przyznane wyróżnienie Nowa kultura, Nowej Europy. Laureatką została Tatiana Tołstoj, wybitna pisarka rosyjska, znawca literatury rosyjskiej, autorka powieści „Kyś" – zabawnej satyry na współczesną Rosję.


Nagroda specjalna powędrowała do rąk Ministra Skarbu Aleksandra Grada za „umiejętność kończenia tego, co inni zaczęli, a nie ukończyli".


Natomiast specjalna nagroda od Ministra Gospodarki powędrowała do rąk Przewodniczącego Rady Programowej Forum Ekonomicznego Zygmunta Berdychowskiego, za „wkład w promocję polskiej gospodarki".

{jumi [*9]}

a