poniedziałek, sierpień 08, 2022
Follow Us
czwartek, 09 wrzesień 2010 15:30

Mokotowska Square w miejsce Metalexportu

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Mokotowska Square w miejsce Metalexportu Yareal Polska
Rozpoczęła się komercjalizacja powierzchni biurowej 7-kondygnacyjnego budynku Mokotowska Square w rejonie warszawskich ulic: Mokotowskiej i Kruczej, inwestycji realizowanej przez Yareal Polska.
{jumi [*4]}Prace budowlane, rozpoczęte pod koniec 2009 r., są już bardzo zaawansowane: budynek jest wzniesiony, a zakończenie prac planowane jest na pierwszą połowę 2011 r. Mokotowska Square jest jednym z niewielu budynków realizowanych w centrum miasta. Wiodącym agentem odpowiedzialnym za wynajem została firma DTZ. Na przełomie września i października gotowe będzie biuro pokazowe, w którym potencjalni najemcy będą mogli obejrzeć standard wykończeń w wynajmowanych przez siebie biurach Mokotowska Square. Obecnie wszystkie konstrukcje betonowe zostały zrealizowane, generalny wykonawca, firma Rd Bud, ukończył też ostatnie piętro oraz rozpoczął prace instalacyjne i montowanie elewacji, która będzie wierną rekonstrukcją wcześniej istniejącej fasady.

W tej chwili obserwujemy znaczący wzrost zainteresowania naszym biurowcemmówi Eric Dapoigny, prezes Yareal Polska. – Jest to ten etap prac, który skłania potencjalnych najemców do podjęcia decyzji o wynajmie, gdyż planowany termin ukończenia budynku jest już znany. Jego oficjalne otwarcie przewidujemy na maj przyszłego roku.

Mokotowska Square jest 6-kondygnacyjnym obiektem biurowym klasy A – gruntownie modernizowanym dawnym budynkiem Metalexportu. Znajdzie się tu 8,5 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej, a dodatkowo na parterze i na antresoli również 1,1 tys. mkw. wysokiej jakości powierzchni usługowo-handlowej. Ta ostatnia jest już w całości wynajęta i obejmuje luksusowe marki modowe, które chcą się skoncentrować w tym rejonie stolicy. Do dyspozycji najemców oddane zostaną również 52 miejsca parkingowe. Firma Yareal ma już na swoim koncie takie realizacje biurowe w Warszawie, jak budynki Renaissance przy placu Zbawiciela, czy Cristal Park przy ul. Mszczonowskiej 4 (w rejonie Al. Jerozolimskich). - Projekt Mokotowska Square będzie spełniał standardy stosowane już w naszych wcześniejszych inwestycjach: wydajny układ, pionowa i pozioma podzielność powierzchni, elastyczne opcje podziału, dostosowanie do najnowszych technologii, bezpieczeństwo najemców i pracowników oraz niskie opłaty eksploatacyjne – twierdzi Dapoigny.

{jumi [*9]}

a