wtorek, kwiecień 16, 2024
Follow Us
poniedziałek, 09 luty 2015 11:40

Inwestycja nie tylko dla najbogatszych Wyróżniony

Napisane przez Radosław Konieczny
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Na krakowskim Podgórzu przy ulicy Lwowskiej 1, powstaje nowoczesny i komfortowy aparthotel. Jak zapewnia inwestor, ten projekt to nowa jakość również jako inwestycja, dostępna również dla osób indywidualnych – przychód z niej znacznie przewyższa przychód z oferty bankowej.

Standard powyżej trzech gwiazdek

Lwowska 1 to czterokondygnacyjny budynek z apartamentami mieszkalnymi na sprzedaż. Na parterze gmachu znajdą się lokale usługowe (powierzchnia od 38 do 175 m kw.), a w podziemiu – garaż na 74 miejsca postojowe. W inwestycji przewidziano 137 apartamentów – od jednopokojowych o powierzchni 27 m kw. po czteropokojowe, liczące 91 m kw. Średnia powierzchnia apartamentu to 35,5 m kw. Wszystkie lokale będą funkcjonowały w systemie aparthotelu w standardzie powyżej trzech gwiazdek. W budynku znajdzie się dodatkowo recepcja, sala konferencyjna, a także restauracja i klub fitness – czyli wszystko, co powinno się znajdować w dobrym hotelu.

Walorem Lwowskiej 1 jest również jej położenie i architektura. Budynek zaprojektowano jako zabudowę uzupełniającą dla obecnie istniejącej pierzei ulic, zgodnie z charakterystycznymi dla Starego Podgórza kwartałami zabudowy. Obiekt został zaprojektowany przez renomowane Biuro Projektów Lewicki Łatak. Biuro otrzymało liczne nagrody i wyróżnienia za zrealizowane projekty, w tym Gold Award w konkursie Urban Quality Award 2011 za projekt przebudowy placu Bohaterów Getta w Krakowie i Nagrodę główną w konkursie Brick Award 2013 (edycja polska) w kategorii Dom wielorodzinny za projekt Osiedla Corte Verona we Wrocławiu.

Zysk co pół roku

Lwowska 1 jest prezentowana jako projekt nowatorski od strony inwestycyjnej. Indywidualni inwestorzy mogą nabywać poszczególne apartamenty w hotelu, w podobnym modelu jak nabywanie mieszkania na rynku deweloperskim. Każdy z apartamentów ma odrębną księgę wieczystą i ustanowioną własność gruntu. Dodatkowo oferta obejmuje proporcjonalne udziały we wspólnych powierzchniach obiektu (restauracja, fitness, sale konferencyjne i pomieszczenia użytkowe) i w miejscach postojowych.

Zakupiony apartament jest objęty 10-letnią umową najmu z operatorem aparthotelowym. Oznacza to, że przez ten czas nabywca nie będzie mógł zmienić przeznaczenia lokalu. Wiąże się to jednak z szeregiem gwarancji dla inwestora. Każdy z właścicieli apartamentów będzie od inwestora otrzymywał przez pierwsze trzy lata gwarantowane 18% zysku od kwoty netto zakupu lokalu i udziałów (5% w 1. roku, 6% w 2. roku, 7% w 3. roku). Od czwartego roku najmu właściciel będzie otrzymywał czynsz stanowiący 35% całkowitego przychodu netto operatora z aparthotelu pomnożony przez udział właścicielski.

Zyski będą wypłacane w stałych, półrocznych czynszach. Istnieje także możliwość uzyskania zwrotu podatku VAT bez względu na to, czy się prowadzi działalność gospodarczą. Każdy z właścicieli będzie miał prawo do korzystania z pobytu w aparthotelu przez 30 dni w roku w ramach pobytu właścicielskiego oraz pobytu preferencyjnego (na specjalnych warunkach).

a