niedziela, czerwiec 04, 2023
Follow Us

Nawrocki

piątek, 11 kwiecień 2014 15:44

Kolejarze pobiegną w Orlen Warsaw Marathonie Wyróżniony

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Kolejarze pobiegną w Orlen Warsaw Marathonie Fot. PKP Cargo

W najbliższą niedzielę, 13 kwietnia, drużyna pracowników czołowego operatora kolejowych przewozów towarowych po raz trzeci wystartuje w oficjalnym biegu na królewskim dystansie 42 km 195 m.

Reprezentacja lidera kolejowych przewozów towarowych w Polsce regularnie bierze udział w największych wydarzeniach biegowych w ramach programu „Firma przyjazna bieganiu”. W niedzielnym maratonie oraz towarzyszącym mu biegu zespołowym pobiegnie łącznie 13 przedstawicieli spółki PKP Cargo, w tym jej prezes zarządu, Adam Purwin.

Niedzielny maraton, będący największą imprezą biegową w Polsce, stanowi zwieńczenie wielomiesięcznych przygotowań i treningów. Pracownicy PKP Cargo, którzy zgłosili chęć udziału w warszawskiej imprezie, od wielu miesięcy systematycznie trenowali, pracując nad kondycją i poprawiając wyniki. W niedzielnym maratonie w firmowych koszulkach PKP Cargo wystartuje ośmiu zawodników. Cztery kolejne osoby wezmą udział w towarzyszącym imprezie drużynowym biegu na 10 km, a jedna osoba sprawdzi swoje możliwości na dystansie 4,6 km.

- Od momentu uruchomienia programu „Firma przyjazna bieganiu” z roku na rok obserwujemy coraz większe zainteresowanie naszych pracowników. Na początku chęć udziału zgłosiło tylko kilka osób. Dzisiaj liczba pracowników, biorących udział w programie, regularnie wzrasta – mówi Joanna Drozd, szefowa Biura Zarządzania Zasobami Ludzkimi w PKP Cargo. - Udział w programie „Firma przyjazna bieganiu” poza oczywistą zaletą, jaką jest podnoszenie sprawności fizycznej, jest świetnym sposobem na integrację pracowników. Większość osób, która do niego przystąpiła, do dziś bierze w nim czynny udział – dodaje.

Program „Firma przyjazna bieganiu”, w ramach którego startować będą w niedzielę pracownicy PKP Cargo, realizowany jest od 2012 roku. W ramach projektu przynajmniej raz w roku organizowane są firmowe starty w wybranych wydarzeniach biegowych. W ubiegłym roku były to między innymi Otwarte Drużynowe Mistrzostwa Polski w Maratonie podczas Maratonu Warszawskiego. Dodatkowo, PKP Cargo nawiązało współpracę z Fundacją „Biegamy z sercem”, która promuje łączenie aktywności sportowej pracowników z pomocą innym. W tym roku oprócz startu w niedzielnym biegu planowany jest także udział w maratonie poza granicami Polski oraz w dwóch biegach na dystansie 10 km.

- Maraton w Warszawie jest już trzecim biegiem, w którym biorę udział dzięki wsparciu naszej firmy. Wcześniej przez wiele lat biegałem wyłącznie rekreacyjnie, dlatego cieszę się, że teraz za sprawą programu „Firma przyjazna bieganiu” mogę wystartować w profesjonalnych zawodach. Dodatkowo, dzięki programowi mogłem poznać wielu fantastycznych ludzi, którzy w równym stopniu jak ja kochają maratony oraz atmosferę towarzyszącą tym wydarzeniom – mówi Artur Kopeć, pracownik Śląsko-Dąbrowskiego Zakładu PKP Cargo.

Program „Firma Przyjazna Bieganiu” wpisuje się w nurt Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR), realizowanej przez PKP Cargo od 2008 r. Działanie to zakłada tworzenie trwałych oraz pozytywnych relacji firmy ze społeczeństwem i otoczeniem biznesowym.

a