środa, listopad 29, 2023
Follow Us
poniedziałek, 24 marzec 2014 10:19

Bądźmy dumni z sukcesów

Napisane przez Krzysztof Przybył / natemat.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

17 marca odbyła się gala wręczenia nagród Crystal Dragon of Success, przyznawanych pod patronatem zasłużonego miesięcznika „Polish Market”. Kapituła wskazała tych polskich menadżerów, którzy swoimi działaniami i innowacyjnością zdołali osiągnąć prawdziwy sukces. Wyróżniono także ciekawe projekty z różnych dziedzin biznesu.

Lista konkursów i rankingów, premiujących polskich przedsiębiorców, jest bardzo długa. Czy warto dodawać do niej kolejne inicjatywy? Tak, warto! Chociażby dla budowania społecznej akceptowalności sukcesu.

 W składzie Kapituły, oprócz niżej podpisanego, znaleźli się również: Krystyna Woźniak-Trzosek - redaktor naczelna „Polish Market", Bożena Lublińska-Kasprzak - prezes PARP, Rafał Baniak - wiceminister Skarbu Państwa i mecenas Jarosław Chałas.

Podczas gali, zorganizowanej w siedzibie Polskiej Rady Biznesu, nie zabrakło prezesów największych firm i instytucji. Statuetki odebrali m.in. szefowie publicznego radia i telewizji, dyrektor Centralnego Szpitala Klinicznego MSW Marek Durlik, prezes KGHM Herbert Wirth, prezes OSG Record Management Jolanta Augustyniak, a także prezes Marcin Herra zarządzający Stadionem Narodowym. Branżę spożywczą reprezentował, piastujący stanowisko od 28 lat! - prezes Mlekovity Dariusz Sapiński. Silna była reprezentacja sektora finansowego: oprócz prezesów banków (Małgorzata Kołakowska – ING Bank Śląski, Tomasz Bogus – Bank Pocztowy) nagrodę odebrał kierujący SKOK-iem w Wołominie Mariusz Gazda. Co ważne, w przypadku wołomińskiej Kasy, drugiej co do wielkości w Polsce, doceniono nie tylko sukces, lecz również jej niezależność i apolityczność.

Wyjątkową radość sprawiło mi nagrodzenie prof. Henryka Skarżyńskiego, specjalisty o światowej sławie, który medyczną wiedzę łączy z talentami menadżerskimi. Pan profesor (laureat nagrody Wybitny Polak) zbudował Światowe Centrum Słuchu i Mowy w podwarszawskich Kajetanach. To bez wątpienia jedna z osób, które aktywnie budują prestiż Polski na wszystkich kontynentach.
Wśród wyróżnionych projektów, nagrodzonych „Smoczym Pazurem", zwraca uwagę młody portal BiznesAlert.pl, który już zyskał sobie opinię profesjonalnego medium rynku opinii w dziedzinie energetyki, transportu i infrastruktury. Wymyślony i kierowany przez młodych ludzi związanych z Instytutem Jagiellońskim, pokazuje, że na trudnym rynku mediów internetowych wciąż jest miejsce dla ciekawych przedsięwzięć.

Wracając do postawionego na wstępie pytania i udzielonej na nie odpowiedzi: każda inicjatywa, która premiuje polską innowacyjność i polskich specjalistów, jest godna pochwały i wsparcia. Mówimy często – i jakże zasadnie – o potrzebie budowania renomy Marki Polska za granicą. Co jednak z docenianiem sukcesów naszych przedsiębiorców i menadżerów na rodzimym gruncie? Trudno przychodzi nam leczenie się z kompleksów wobec krajów „starej Unii". Tym bardziej chwalmy to, co stanowi nasz wielki sukces. A jest nim niewątpliwie zbudowanie silnej, stabilnej gospodarki od podstaw w trakcie minionego ćwierćwiecza. I już to może być powodem do dumy. Zatem – bądźmy dumni!

 

a