niedziela, kwiecień 14, 2024
Follow Us
piątek, 27 grudzień 2013 10:44

Koncern samochodowy z nowym centrum

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Koncern samochodowy z nowym centrum Fot. JLLS

Centrum logistyczne o powierzchni 30 tys. mkw. powstanie w ramach kompleksu SEGRO Logistics Park Poznań.

Będzie to pod względem powierzchni druga inwestycja magazynowa w Wielkopolsce i siódma w Polsce w tym roku. W nowy obiekt zainwestował Volkswagen Group Polska. Centrum ma zostać ukończone w I kw. 2015 r. Warunki umowy wynegocjowali doradcy Jones Lang LaSalle.

Ralf Jochen Berckhan, prezes VW Group Polska, powiedział: - Nowe centrum logistyczne będzie większe od obecnej przestrzeni magazynowej o 6 tys. mkw., co gwarantuje nam zdecydowanie wyższą produktywność i znaczący wzrost efektywności procesu logistycznego.

Stanislav Pekar, dyrektor ds. obsługi posprzedażnej w VW Group Polska, wyjaśnił - przygotowujemy się do wprowadzenia tzw. usługi SDD (Same Day Delivery) polegającej na realizacji zamówienia dilera w dniu, w którym ją zleca. VW Group Polska będzie tym samym prawdopodobnie pierwszą firmą w Polsce świadczącą tę usługę dla tak szerokiego grona odbiorców.

Umowa została podpisana z firmą SEGRO, deweloperem, właścicielem i zarządcą nowoczesnych powierzchni magazynowych i produkcyjnych, na terenie całej Europy.

Paweł Sapek, dyrektor ds. rozwoju SEGRO na Europę Centralną, powiedział: - Dzięki ścisłej współpracy z VW Group Polska powstanie specjalistyczny obiekt BTS dedykowany zaawansowanym procesom logistycznym. Centrum logistyczne VW Group Polska zostanie wybudowane w Komornikach k. Poznania. W przyszłości VW Group Polska planuje rozbudowę nowego centrum logistycznego.

a